We kwamen vandaag een interessante grafiek tegen. Deze grafiek toont een groot aantal munteenheden en de waarde stijging/daling in procenten van deze munten. Alle munten zijn gemeten tegen de Dollar en al snel zie je een eenzame hoge kolom links van de dollar staan en aan de rechterkant een heleboel lage. U snapt misschien al waar het heen gaat, die hoge kolom is de Bitcoin en (op 1 na) zijn alle andere de andere munteenheden. Kortom de Bitcoin is dit jaar weer de best presterende munt, afgezet tegen de Dollar. Net zoals in 2010, 2011, 2012 en 2014.
In ieder geval, dat meldt dit artikel op medium.com. Volgens de bovenstaande onderstaande tabel, afkomstig uit het artikel, zie je dus dat Bitcoin op eenzame hoogte staat met ongeveer 30 procent stijging dit jaar. Ik heb dit zelf nagerekend en ik kom ergens uit op 55% stijging vanaf het begin van het jaar.
Lees verder op BitcoinSpot.nlTijdens de financiële crisis kregen we een beeld wat er kan gebeuren als het vertrouwen in het huidige monetaire systeem verdwijnt als sneeuw voor de zon. Tot 2011 was het antwoord op de vraag ‘wat moet ik nu doen?’ steeds: goud kopen. Ondertussen daalde de goudkoers met 45%.
Waarom zou u dan nu nog goud kopen?
Lees verder op SlimBeleggen.netVolgens gegevens van de Royal Canadian Mint werden er in het derde kwartaal van 2015 76% meer zilveren munten verkocht dan in datzelfde kwartaal een jaar eerder. De zogeheten Silver Maple Leafs gingen rap over de toonbank: 295 ton zilver werd verkocht. Tevens een stijging van 40% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2015.
Volgens gegevens van de Royal Canadian Mint werden er in het derde kwartaal van 2015 76% meer zilveren munten verkocht dan in datzelfde kwartaal een jaar eerder. De zogeheten Silver Maple Leafs gingen rap over de toonbank: 295 ton zilver werd verkocht. Tevens een stijging van 40% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2015.
Gesproken over kwartalen; het aantal verkopen is niet meer zo hoog geweest sinds het tweede kwartaal van 2011 (346 ton), toen de zilverprijs piekte boven de $45,00 per ounce. Vergeleken met de spotprijs van vandaag doen investeerders tegenwoordig goede zaken. Momenteel staat zilver beneden de $15,00 per ounce en dat zorgt voor een flinke discount.
Zowel de onderdrukte prijs, de dure dollar, als economische onzekerheid kunnen als redenen worden benoemd van massale afnemingen.
Lees verder op Beurs.comTerwijl de Amerikanen Black Friday vieren staan er in Saoedi-Arabië vandaag meer dan vijftig onthoofdingen op het programma, zo meldt Russia Today. Het zijn mensen die veroordeeld zijn voor ‘terrorisme’ en die door de regering als ‘criminelen en ‘Al-Qaida terroristen’ omschreven worden. Opvallend is dat heel veel veroordeelden afkomstig zijn uit het plaatsje Awamiyya, dat al sinds 2011 bekend staat als het epicentrum van demonstraties tegen de regering van Saoedi-Arabië.
Lees verder op MarketupdateSinds 2011 gaat het hard op de grondstoffenmarkt. Wie sindsdien is ingestapt in de hoop op hogere koersen, komt al enkele jaren zwaar bedrogen uit. De daling woedt onverminderd voort maar volgens een outlook van ABN Amro is er verbetering op komst. Volgend jaar zullen de prijzen wellicht stabiliseren en zelfs herstellen.
De focus is al enkele maanden geleden verschoven naar grondstoffen omdat het opvallend is dat deze sector een te forse afstraffing achter de rug heeft.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl