Werkgelegenheid De werkloosheidsgraad in Spanje is in het derde kwartaal voor het eerst sinds eind 2011 onder de 24 procent gedaald. Dat heeft het Spaanse bureau voor de statistiek (Ine) meegedeeld.
Lees verder op HLN.beZilver zit sinds 2011 in een dalende trend. De spotprijs is nu $17.25, een waarde niet meer gezien sinds 2010. Voor grondstoffen geldt normaal: Grondstoffen die onder hun productiekosten noteren kennen door de natuurlijke marktwerking automatisch een prijsverhoging. Een kleiner aanbod bij een zelfde vraag zal er immers voor zorgen dat de prijs stijgt.
Zilver zit sinds 2011 in een dalende trend. De spotprijs is nu $17.25, een waarde niet meer gezien sinds 2010. Voor grondstoffen geldt normaal: Grondstoffen die onder hun productiekosten noteren kennen door de natuurlijke marktwerking automatisch een prijsverhoging. Een kleiner aanbod bij een zelfde vraag zal er immers voor zorgen dat de prijs stijgt.
Voor goud is dit van toepassing, zilver is hierop echter een uitzondering. Het heeft de eigenschap dat het meestal als bijproduct van koper, lood, zink… wordt geproduceerd. In de top tien van de zilverproducenten zijn er drie die zilver als primair product mijnen, de overige zeven mijnen zilver als bijproduct.
De kostprijs van het mijnen van zilver als hoofdproduct varieert naargelang de mijn en het gehalte. Schattingen gaan uit van $20 tot $23. Vrijdag noteerde zilver aan $17.25.
Lees verder op Beurs.comDan is er nog zilver dat, net als goud, grote prijsstijgingen heeft gekend sinds 9/11 en sinds 2011 in een correctiefase zit. Dus, wat hebben de nationale schuld van de VS, ruwe olie en de S&P-index ermee te maken?Alles, zo blijkt:”Daarmee vergeleken, zijn goud en zilver bijzonder goedkoop geworden. De goud-zilverratio is een goede voorspeller gebleken om bodemprijzen te identificeren.”
Lees verder op Beurs.comDe dieselprijs blijft zakken en zal vanaf morgen op het laagste peil staan sinds februari 2011. Een liter kost dan maximaal 1,372 euro, of een daling met 2,6 eurocent. Dat meldt de federale overheidsdienst Economie.
Lees verder op HLN.beDe dollar ging in één ruk 1.400 pips lager. Een dergelijke beweging hebben we nog niet te vaak gezien op de valutamarkten.
De dollar ging in één ruk 1.400 pips lager. Een dergelijke beweging hebben we nog niet te vaak gezien op de valutamarkten.
Deze opmerkelijke evolutie gaat overigens gepaard met een andere opmerkelijke evolutie.
De lange termijn rentes van overheidsobligaties daalden de voorbije maanden spectaculair en de meeste Europese landen zitten met een lange termijn rente die schommelt rond de 1%.
De Belgische overheid leent tegenwoordig tegen 1,23%. Eind 2011 hinkte dit tarief nog tegen de 6% aan.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl