In China gaat vooralsnog niet alles van een leien dakje. De groei hapert en de Chinese beurs is het jaar slecht begonnen. Experts zien een mooie koopgelegenheid.
De gisteren uitgekomen HSBC/Markit dienstensector PMI zwakte af tot het laagste groeitempo sinds de zomer van 2011 met een waarde van 50,9 over december. Nog steeds groei dus, maar een duidelijke vertraging ten opzichte van november (52,5). Beleggers zijn er niet helemaal gerust op: de Shanghai Composite index verloor ruim 2 procent en daarmee komt het verlies voor dit jaar alweer uit op 4 procent.
Lees verder op SlimBeleggen.netHet project Energie Made in [Arnhem] werpt zijn vruchten af. Sinds de start van dit programma in 2011 zijn inmiddels meer dan 100 organisaties uit de stad aangesloten en worden resultaten steeds meer zichtbaar. Dat is de conclusie uit de voortgangsrapportage van het project dat het college van burgemeester en wethouders heeft vastgesteld.
Lees verder op energienieuws.infoDe aandelen van grote mijnbedrijven zoals BHP Billiton, Rio Tinto en Vale piekten begin 2011. Deze mijnbouwers produceren grondstoffen als steenkool, ijzererts, koper, ... maar naarmate de economie in Europa en China sputterde en in de Verenigde Staten verzwakte, zagen deze mijnbouwers hun afzetmarkt afnemen.
Lees verder op Beurs.comDe waarde van de euro klom vrijdag aan het begin van de middag tot 1,3893 dollar. Dat is de hoogste stand sinds begin november 2011. Tijdens de kerstdagen schommelde de Europese munt nog rond 1,37 dollar.
Het Amerikaanse stelsel van centrale banken, de Federal Reserve (Fed), kondigde vorige week aan vanaf januari een voorzichtig begin te maken met de afbouw van de stimuleringsmaatregelen voor de Amerikaanse economie.
Lees verder op nu.nlEr zijn er veel die beweren dat goud in 2011 een bubbel was die nu al 2 jaar leeg loopt. Onderstaande grafiek laat echter iets anders zien. En als goud geen bubbel was in 2011, dan is de daling sinds de piek van $ 1.900 naar nu $ 1.200 gewoon een cyclische berenmarkt in een seculaire stierenmarkt. Dat betekent dat we nog veel mogen verwachten van de goudprijs de komende jaren.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl