Zin in een fetasalade? Trek dan maar je portemonnee. Door de Griekse crisis ligt de import van Griekse producten, zoals feta, olijfolie en wijn, zo goed als stil. BNR zocht een Griekse importeur op in NEDERLAND.
Zin in een fetasalade? Trek dan maar je portemonnee. Door de Griekse crisis ligt de import van Griekse producten, zoals feta, olijfolie en wijn, zo goed als stil. BNR zocht een Griekse importeur op in NEDERLAND.
Alexander Vrionakis, importeur van Griekse etenswaar: “Ik heb nog een voorraad, maar als die op is wordt het ingewikkeld. Ik weet niet hoe het dan verder moet.” Vrionakis levert Griekse delicatessen aan traiteurs en restaurants. Hij legt uit: “Kleine Griekse producenten kunnen niet bij hun geld en kunnen hun leveranciers niet betalen. Daardoor kunnen ze niks produceren”.
[...]
Lees verder op BNR.nlHet nucleaire akkoord met Iran maakt de weg vrij voor handel met het land. Dat biedt enorme kansen voor NEDERLANDse ondernemers, van kassenbouwers tot multinationals.
Het nucleaire akkoord met Iran maakt de weg vrij voor handel met het land. Dat biedt enorme kansen voor NEDERLANDse ondernemers, van kassenbouwers tot multinationals.
Bijna 80 miljoen inwoners, één van de 20 grootste economieën ter wereld, een potentieel rijk land dankzij olie- en gasreserves die tot de grootste ter wereld behoren. Dat is Iran. Geen wonder dat de hele westerse wereld, inclusief NEDERLANDse ondernemers, staat te trappelen om naar Teheran af te reizen.
Lees verder op z24.nlMaar dan moeten de getroffen banken eerst zelf acht procent afschrijven op hun eigen en vreemd vermogen van schuldeisers en aandeelhouders (passiva).
Maar dan moeten de getroffen banken eerst zelf acht procent afschrijven op hun eigen en vreemd vermogen van schuldeisers en aandeelhouders (passiva).
Met name NEDERLAND had aangedrongen op deze 'bail-in', waarbij eerst banken en hun eigenaars moeten opdraaien voor de kosten van de redding voordat er geldsteun van buiten komt. Het voorstel kwam uit de koker van Eurogroep-voorzitter Jeroen Dijsselbloem.
Op die manier werd in 2013 ook aan Cyprus noodhulp toegekend. Het land kreeg een noodpakket ter waarde van 10 miljard euro toegezegd om een faillissement te voorkomen. Spaarders en achtergestelde obligatiehouders moesten daar aan meebetalen. Bij de redding van SNS Reaal in februari 2013 werd een soortgelijke methode toegepast.
[...]
Lees verder op nu.nlGriekenland – De Staatsschuld van Griekeland is de laatste 6 maanden explosief gestegen, zo erg dat het IMF oproept om minimaal 80 tot 90 miljard kwijt te schelden. En dat is juist tegen het zere been van de de Noord-Europese geldverstrekkers, deze landen, waaronder NEDERLAND, hebben vele miljarden belastinggeld aan Griekenland uitgeleend en blijven erbij dat ze het terug willen hebben.
[...]
Lees verder op wijwillenhetweten.nlDe eurolanden en het IMF dicteren ingrijpende hervormingen in de Griekse samenleving. Wat zouden ‘Brussel’, ‘Berlijn’ en ‘Washington’ graag zien veranderen in NEDERLAND? En hoe zouden we het vinden als dat geen vriendelijk verzoek meer is, maar een bevel?
Lees verder op z24.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl