Zeg nooit ‘nooit’, zeker niet op de financiële markten. Wanneer we zeggen dat CENTRALE BANKen overwegen om naast goud ook zilver te kopen, zouden velen ons voor gek verklaren. Nochtans is het niet zo ver gezocht als het op het eerste zicht lijkt. In het verleden is dit al eens voorgevallen. En de geschiedenis herhaalt zich nooit, maar soms rijmt het toch opvallend veel.
In tijden van nood grijpt men terug naar maatregelen uit het verleden. De rol van zilver als monetaire munt speelt zich dezer dagen enkel af bij particuliere beleggers en investeerders. Zo goed als geen enkele CENTRALE BANK heeft nog zilver. Ooit was dit anders. En als de nood het hoogst is, kan zilver opnieuw zijn rol opeisen.
Lees verder op SlimBeleggen.netDe waarde van het Egyptische pond is vandaag met 12% gekelderd, nadat bekend werd dat de CENTRALE BANK een vrije wisselkoers zal hanteren. De wisselkoers wordt vanaf vandaag niet meer kunstmatig ondersteund door de CENTRALE BANK, maar geheel overgelaten aan de vrije markt. Egypte nam dit besluit om in aanmerking te komen voor een lening van $12 miljard van het IMF.
Lees verder op MarketupdateDe meeste mensen onder ons weten wel dat de Europese CENTRALE BANK zich de nodige zorgen maakt over de lage inflatie waar Europa onder gebukt gaat. Als reactie op deze structureel lage inflatie heeft de ECB alle zeilen bijgezet om prijsverhogingen te stimuleren. Onder andere de renteverlagingen en de stimuleringsmaatregelen zouden hier voor moeten gaan zorgen.
Ondanks alle zware munitie die Mario Draghi de afgelopen jaren heeft ingezet, blijft het gewenste effect vooralsnog uit. Het inflatiedoel van 2% ligt nog ver van ons verwijderd en de Europese consumenten lijken, ondanks de lage rente, niet substantieel meer te gaan besteden. Toch is er recent positief nieuws over de Europese inflatie verschenen.
Lees verder op SlimBeleggen.netNegentig is hij ondertussen, Alan Greenspan, en hij trekt aan de alarmbel. Van 1987 tot 2006 was de econoom baas bij de Amerikaanse CENTRALE BANK FED.
Negentig is hij ondertussen, Alan Greenspan, en hij trekt aan de alarmbel. Van 1987 tot 2006 was de econoom baas bij de Amerikaanse CENTRALE BANK FED.
Tijdens een lezing, georganiseerd door de universiteiten van Stanford en Chicago, verklaarde de voormalige topbankier dat er ‘waanzin’ is geslopen in ons monetaire en economische systeem.
“Het hele systeem is instabiel geworden. We stevenen af op stagflatie; dit is een combinatie van een lage economische groei en een hoge inflatie”, aldus Greenspan.
“Het hele politieke en economische klimaat in de Verenigde Staten is slechter dan ik ooit eerder heb meegemaakt”, zo vervolgde hij.
Lees verder op Beurs.comDe lage rente lijkt langzamerhand haar uitwerking te krijgen. De vraag is alleen of de gewenste uitkomst, zoals die door de CENTRALE BANKen wordt beoogd, wordt behaald. Op dit moment weet de lage rente er in het Verenigd Koninkrijk voor te zorgen dat steeds meer mensen zich in de schulden werken.
De meeste mensen onder ons zullen zijn opgevoed met de levensbeschouwing dat schulden niet goed voor ons zijn. Vanaf jongs af aan zijn de meeste mensen al bewust bezig geweest met het sparen van geld. De CENTRALE BANKen zijn echter niet bepaald gecharmeerd van sparen. Zij zien liever dat we dit geld over de toonbank smijten.
Lees verder op SlimBeleggen.netBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl