EUR/USD:
GOUD:
ZILVER:
BTC:
EUR/USD: | GOUD: | BTC:
Er zijn 50 artikelen gevonden met het woord centrale bank.
Artikel 1586 tot 1590 met de

betekenis van het woord CENTRALE BANK

Geplaatst op: maandag 7 maart 2016

'Beleid van CENTRALE BANKen niet efficiënt'

De maatregelen die CENTRALE BANKen nemen om de economie aan te jagen, zijn maar mondjesmaat effectief. 

De maatregelen die CENTRALE BANKen nemen om de economie aan te jagen, zijn maar mondjesmaat effectief. 

Ondanks vele inspanningen van CENTRALE BANKiers is het niet gelukt om duidelijke economische vooruitgang te boeken. Dat schrijft de Bank of International Settlements (BIS) zondag in een kwartaalrapport. Ook de inflatie blijft ondanks de maatregelen nog altijd ver achter bij de beoogde 2 procent.

De conclusie van de BIS is een klap voor beleidsmakers van onder meer de Europese CENTRALE BANK, die donderdag mogelijk nieuwe stappen zet in de strijd tegen de zeer lage inflatie in de eurozone.

Lees verder op nu.nl
Geplaatst op: maandag 7 maart 2016

Wat te verwachten van ECB op 10 maart?

De Europese CENTRALE BANK zal deze week, meer bepaald op 10 maart, naar verwachting een hoop nieuwe stimulus maatregelen nemen om de Europese economie te ondersteunen. Indien niet zullen de markten agressief reageren doordat deze maatregelen reeds ingecalculeerd zijn op de financiële markten.

De verwachting van de financiële markten is dat op zijn minst de rente zal verlaagd worden met op zijn minst 10 basispunten. Hiernaast zal vermoedelijk ook het aantal maandelijkse inkopen verhoogd worden met een 10-20 miljard euro. Naast deze stimulus-maatregelen zal de ECB tevens uitkomen met vermoedelijk lagere verwachtingen voor de CPI (consumer price index) en het GDP (Gross Domestic Product). Dit alles zal de druk verder verhogen om nieuwe stimulus-maatregelen te nemen.

Lees verder op Beurs.com
Geplaatst op: maandag 7 maart 2016

De Europese economie zakt verder weg

Vorig jaar was er nog een zeer positieve stemming wat betreft de Europese economie. Maandenlang kregen we immers te maken met een aantal hoopgevende macrocijfers en daarnaast hadden de meeste mensen wel gedacht dat de ECB de Europese economie een extra zetje in de goede richting zou gaan geven.

Maar, in 2016 ziet dit beeld er ineens heel anders uit. De kritiek op het monetaire beleid zoals die door de Europese CENTRALE BANK wordt gevoerd is de afgelopen weken sterk toegenomen. Ondanks de vele stimulerende maatregelen die de ECB, onder leiding van Mario Draghi, heeft doorgevoerd, blijft het gewenste resultaat vooralsnog uit.

Lees verder op SlimBeleggen.net
Geplaatst op: zaterdag 5 maart 2016

Gaan de Chinezen vluchten naar Bitcoin? Mark Hart denkt van wel.

Mark Hart is een hedge-fund anager uit de VS en een expert op het gebied van China. Naast het feit dat hij dat hij de kredietkrisis voorspelde (en er flink aan verdiende) was hij een van degenen die ook de recente devaluatie van de Chinese yen aankondigde. En nu heeft hij zijn zinnen gezet op Bitcoin omdat hij denkt dat de koers daarvan wel eens flink zou kunnen gaan stijgen. En dat gebeurt volgens hem dan weer doordat chinezen zullen gaan proberen te vluchten uit de Yuan.

Het idee is als volgt, China zit in de financiele problemen die niet zomaar overgaan. De chinese economie loopt terug, de exporten dalen sterk en de Chinese autoriteiten gaan daar iets aan proberen te doen. Eén van de dingen die CENTRALE BANKen dan doen is het devalueren van de munteenheid zodat bijvoorbeeld Chinese producten goedkoper worden voor buitenlandse kopers, wat dan weer goed is voor de export. Waarschijnlijk zijn er ook andere redenen om het te doen maar dat ze het aan het doen zijn is overduidelijk en het einde is waarschijnlijk nog niet in zicht. Sterker nog, mensen zoals Hart voorspellen een enorme toekomstige devaluatie. Alleen wanneer is nog de vraag.

Lees verder op BitcoinSpot.nl
Geplaatst op: zaterdag 5 maart 2016

Eerste renteverhoging van de ECB pas in 2019?

De afgelopen weken is duidelijk geworden dat het nog steeds niet geweldig gaat met de Europese economie. Zo lieten de inflatiecijfers zien dat Europa nog steeds moet vrezen voor deflatie. Het monetaire beleid van de Europese CENTRALE BANK lijkt maar niet aan te slaan en dat is toch wel een belangrijk punt van aandacht.

De onzekerheid over de Europese economie heeft ook zijn uitwerking gehad op de gedachtegang van de beleggers. Zo kunnen we op bovenstaande grafiek zien dat de beleggers op dit moment pas rekenen op een eerste renteverhoging van de ECB in februari 2019.

Lees verder op SlimBeleggen.net
" ... Everything is in a bubble ..." — Peter Schiff

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/usergp/domains/goudportal.nl/public_html/gp3_def/includes/c_allesover.php on line 34
 
Vergelijk de prijs van goud en zilver
Powered By:

Daily Headlines

Meld je aan voor de de dagelijkse mailing. Je ontvangt dan elke avond de meest opmerkelijke headlines van de dag op het door jouw opgegeven e-mailadres.
E-mailadres:

Bedankt voor je aanmelding.

Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.

Goudportal.nl

Over GoudPortal.nl

Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.

Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.

Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].

Contact

Naam:
E-mailadres:
Opmerking:

Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.

Goudportal.nl

Categorieën in- en uitschakelen
Personal Finance
Edelmetalen
Cryptocurrency
Grondstoffen
Economie Algemeen
Crisis & Recessie
(Geo-) politiek
Oorlog & Conflicten
Corruptie & Schandaal
Trends & Transitie
Miljonairs & Miljardairs