Volgens Warren Hogan, hoofdeconoom van de Australia & New Zealand Bank, zal de goudkoers tussen nu en 2030 verdubbelen naar $2.400 per troy ounce. Door een groeiende middenklasse in Azië kunnen meer mensen goud kopen, wat de vraag naar juwelen en beleggingsgoud een impuls zal geven. Daarnaast voorziet Hogan een toenemende belangstelling voor beleggen in goud bij vermogensbeheerders, institutionele beleggers en CENTRALE BANKen in de Aziatische regio.
Deze factoren samen ondersteunen de visie van Hogan dat de goudprijs op lange termijn zal stijgen, tot een niveau van ongeveer $2.400 per troy ounce in 2030. In zijn nieuwste rapport ‘East to El Dorado: Asia and the future of gold’ beschrijft hij dat de toenemende koopkracht in Aziatische landen de particuliere vraag naar goud verder zal aanwakkeren. Een deel van die vraag zal zijn weg vinden richting goudderivaten en goud-gerelateerde aandelen, maar door de sterke culturele band die men met goud heeft in deze regio zal er ook veel vraag zijn naar het fysieke metaal.
Lees verder op HollandGold.nlDe Europese CENTRALE BANK (ECB) heeft 97,8 miljard euro aan goedkope leningen verstrekt aan banken, bedoeld om de kredietverlening en daarmee de economie te stimuleren. Dat maakte de CENTRALE BANK bekend.
Lees verder op HLN.beDe Amerikaanse CENTRALE BANK had woensdag toch een verrassing in petto: een waarschuwing dat de dure dollar de Amerikaanse economie pijn kan doen. Analist Arne Petimezas van AFS Group praat je bij vanaf de beursvloer in Amsterdam.
Lees verder op z24.nlDat melden Duitse media donderdag, de dag dat in Brussel een Europese top begint die wordt overschaduwd door de economische problemen van Griekenland.
Dat melden Duitse media donderdag, de dag dat in Brussel een Europese top begint die wordt overschaduwd door de economische problemen van Griekenland.
Volgens bronnen van onder meer het Handelsblatt toont de links-radicale Griekse regering van premier Alexis Tsipras geen enkele bereidheid mee te werken met de geldschieters. Dat hebben vertegenwoordigers van Europese Unie, de Europese CENTRALE BANK (ECB) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) deze week in Athene vastgesteld.
Het Handelsblatt spreekt van een nieuw dieptepunt in de relatie. Volgens Der Spiegel heeft Athene zijn de geldschieters ''er uitgegooid''.
Lees verder op nu.nlJapanse staatsobligaties werden lang gemeden door veel beleggers vanwege hun magere rendementen. Inmiddels weten ze steeds meer de interesse van Europese kopers te trekken dankzij het opkoopprogramma van de Europese CENTRALE BANK.
Japanse staatsobligaties werden lang gemeden door veel beleggers vanwege hun magere rendementen. Inmiddels weten ze steeds meer de interesse van Europese kopers te trekken dankzij het opkoopprogramma van de Europese CENTRALE BANK.
De ECB is vorige week van start gegaan met zijn opkoopprogramma, wat heeft gezorgd voor lagere rentes op staatsobligaties. Die lage rentes maken dat nu zelfs staatsobligaties uit Japan in verhouding aantrekkelijk zijn geworden. ‘De hele Europese situatie heeft absoluut gezorgd voor instroom in andere markten. Het besmettingseffect is echt’, zei Bart Wakabayashi, head of forex bij State Street Bank in Tokyo, tegenover Reuters.
Lees verder op SlimBeleggen.netBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl