De Europese CENTRALE BANK probeert verwoed de kredietmachine in de eurozone harder te laten lopen, door lenen voor banken zo makkelijk en goedkoop mogelijk te maken. Dit in de hoop dat, als de leencondities voor banken soepeler worden, zij ook meer gaan lenen aan bedrijven en consumenten. Met meer investeringen en bestedingen als gevolg.
Het blijkt echter zeer lastig om de Europese economie op deze manier een zetje te geven. Slappe economische groei en een zeer beperkte stijging van prijzen en lonen blijven de eurozone parten spelen.
Donderdag maakte de ECB bekend dat banken bij een nieuwe leenronde voor bijna 130 miljard euro aan langer lopende leningen bij de CENTRALE BANK hebben afgesloten. Dat lijkt veel, maar het was ongeveer 20 miljard euro minder dan de gemiddelde verwachting van analisten, die op circa 150 miljard euro lag.
Lees verder op z24.nlClive Crook pleit voor een schokeffect voor de Europese Unie. Elke Europeaan moet gratis €500 krijgen. Hij was in 2006 medevoorzitter van het Kopenhagen Consensus Center(CCC) en is gerenommeerd columnist bij verschillende vooraanstaande kranten.
Clive Crook pleit voor een schokeffect voor de Europese Unie. Elke Europeaan moet gratis €500 krijgen. Hij was in 2006 medevoorzitter van het Kopenhagen Consensus Center(CCC) en is gerenommeerd columnist bij verschillende vooraanstaande kranten.
Vorige week stelde Mario Draghi, voorzitter ven de Europese CENTRALE BANK(ECB), dat zij er alles aan zullen doen om de Europese economie op gang te trekken. De inflatie is veel te laag en Europa dreigt in een deflatie terecht te komen.
[...]
Lees verder op Beurs.comDe CENTRALE BANKen zijn er op het eerste gezicht in geslaagd om de rust op de financiële markten te doen terugkeren. Alles gaat rustig zijn gangetje, de ondertoon is zonder meer positief. Maar hierbij mogen we niet uit het oog verliezen dat er eigenlijk nog niet is opgelost. De onderliggende problemen die de crisis van enkele jaren geleden veroorzaakten, zijn nog altijd niet uit de weg geruimd. En het ziet er niet naar uit dat dit op korte of middellange termijn ook daadwerkelijk zal gebeuren.
Lees verder op SlimBeleggen.netRepatriëring van Goud wordt de trend 10 december 2014 in Goud
Repatriëring van Goud wordt de trend 10 december 2014 in Goud
Repatriëring van Goud lijkt de trend te worden. Eerst Duitsland in 2013, het referendum in Zwitserland, Nederland dat in alle stilte 122,5 ton goud terug haalde, nu mogelijk België en Oostenrijk dat in mei dit jaar een audit op de goudvoorraad liet verrichten. Gaat goud weer een grotere rol krijgen in het monetaire systeem?
De goudvoorraad van België was eind jaren 80 best aanzienlijk. Het land het in die tijd zo’n 1303 ton goud aan reserves. Tussen 1998 en 2000 heeft de CENTRALE BANK van België 1000 ton verkocht tegen een goudprijs van gemiddeld $300. De laatste verkoop dateert uit 2005. In dat jaar verkocht de CENTRALE BANK 30 ton goud van de goudvoorraad van België. Het land heeft momenteel een goudvoorraad van 227,5 ton en het meeste van dit goud ligt opgeslagen bij de Bank of England. Goud maakt in België ongeveer 34% uit van de totale reserves.
Lees verder op thebullionhouse.nlEen interessante video via CNBC. Volgens Chris Powell van GATA (Gold Anti-Trust Action Committee) wordt de goudprijs door CENTRALE BANKen nog altijd gemanipuleerd.
Lees verder op goudvergelijken.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl