In België was vorige maand bijna één op de vijf jongeren werkloos. Dat blijkt uit cijfers van het Europese statistische bureau Eurostat, die gisteren werden gepubliceerd. Het seizoensgecorrigeerde cijfer voor jongerenwerkloosheid bedraagt 19,5 procent. Met dat cijfer zit België nog onder het gemiddelde van de EUROZONE. Dat bedraagt immers 22,4 procent.
In België was vorige maand bijna één op de vijf jongeren werkloos. Dat blijkt uit cijfers van het Europese statistische bureau Eurostat, die gisteren werden gepubliceerd. Het seizoensgecorrigeerde cijfer voor jongerenwerkloosheid bedraagt 19,5 procent. Met dat cijfer zit België nog onder het gemiddelde van de EUROZONE. Dat bedraagt immers 22,4 procent.
Het afgelopen jaar is de jongerenwerkloosheid in de EUROZONE sterker gestegen dan de gewone werkloosheid. Tussen juni 2011 en juni 2012 nam de jongerenwerkloosheid in de EUROZONE toe met 1,9 procentpunt, terwijl de gewone werkloosheid steeg met 1,2 procentpunt. Er kwamen in een jaar tijd 204.000 werklozen onder 25 jaar bij.
Lees verder op standaard.beEuropa strompelt van het ene crisismoment in het andere. Elke noodsituatie werd tot nu toe min of meer gekalmeerd door allerlei beleidstrucs. Maar die trukendoos is nu vrijwel uitgeput en september wordt een cruciale maand voor de EUROZONE, denkt Reuters.
Europa strompelt van het ene crisismoment in het andere. Elke noodsituatie werd tot nu toe min of meer gekalmeerd door allerlei beleidstrucs. Maar die trukendoos is nu vrijwel uitgeput en september wordt een cruciale maand voor de EUROZONE, denkt Reuters.
Crisis of geen crisis, augustus is de vakantiemaand voor onze Europese leiders. Wanneer ze terug komen, staan hen een aantal grote uitdagingen te wachten:
Lees verder op Express.beDe centrale overheid van Spanje heeft een verslechtering van zijn financien gerapporteerd en worstelt met het opleggen van begrotingsdiscipline bij zijn regionale overheden, terwijl data aantonen dat er sprake is van een kapitaalvlucht uit de op drie na grootste economie van de EUROZONE.
De centrale overheid van Spanje heeft een verslechtering van zijn financien gerapporteerd en worstelt met het opleggen van begrotingsdiscipline bij zijn regionale overheden, terwijl data aantonen dat er sprake is van een kapitaalvlucht uit de op drie na grootste economie van de EUROZONE.
De centrale overheid in Madrid meldde dinsdag dat het begrotingstekort van het land in het eerste halfjaar van 2012 is uitgekomen op 4,04% van het bruto binnenlands product (bbp), in vergelijking tot 2,6% van het bbp in dezelfde periode een jaar eerder. De overheidsuitgaven liepen met 19% op, wat voornamelijk het resultaat is van versnelde uitbetalingen aan noodlijdende regio's en het sociale zekerheidsstelsel van het land, meldde de minister van begroting Marta Fernandez Curras in een toelichting op de cijfers.
Lees verder op RT[z]De industrie in de EUROZONE is in juli voor de elfde maand op rij gekrompen. Dat maakte marktonderzoeker Markit woensdag bekend.
De industrie in de EUROZONE is in juli voor de elfde maand op rij gekrompen. Dat maakte marktonderzoeker Markit woensdag bekend.
De PMI-inkoopmanagersindex voor de industrie in het eurogebied kwam uit op 44, tegen 45,1 een maand eerder. Dat is de laagste stand in meer dan 3 jaar. Economen rekenden in doorsnee op een stand van 44,1. Een niveau van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp.
Lees verder op RT[z]Eurostat, het statistische bureau van de Europese Unie, heeft nieuwe cijfers gepubliceerd over de staatsschuld in de EUROZONE en de EU. Uit die cijfers blijkt dat de Belgische staatsschuld steeg boven de 100% van het bbp tot 101,8%. De staatsschuld van de Europese Unie bedraagt momenteel 83,4% van het bbp. Ons land zit bovendien bij een van de sterkste stijgers binnen de Europese Unie.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl