De legendarische hedge fund manager John Paulson ligt ‘s nachts niet wakker van de flink gedaalde goudprijs. Dat de goudprijs fors is gecorrigeerd, is een gegeven. Paulsen is categoriek: aan de bull case voor goud is wat hem betreft niets gewijzigd.
Niemand wordt op de financiële markten zo geassocieerd met goud als Paulson, die zijn reputatie verwierf door subprime mortgages te shorten vlak voor de grote crisis van 2008 en 2009 in alle hevigheid toesloeg. Hij GOLD en geldt nog als iemand die goed markttrends kan voorspellen.
Lees verder op SlimBeleggen.netBar en boos, zo kan de storm worden samengevat die over de goud markt is getrokken. De goudprijs kreeg geen enkele strohalm om zich aan vast te klampen, maar werd genadeloos onderuit gehaald. Iedereen vraagt zich of hoe lang de malaise bij goud nog kan duren.
Mark O’Byrne, executive director in Dublin GOLDCore, heeft als verkoper van gouden baren en munten een jarenlange ervaring met de markt opgebouwd. Voor hem is het sentiment bij de goudhandelaren van doorslaggevend belang en wanneer we ons daarop baseren lijkt het ergste leed geleden.
Lees verder op SlimBeleggen.netWie dacht dat het niet gekker kon op de goud markt, doet er goed aan hier verder te lezen. De al eerder gesignaleerde scheve posities zijn inmiddels compleet uit het lood geslagen.
Wie dacht dat het niet gekker kon op de goud markt, doet er goed aan hier verder te lezen. De al eerder gesignaleerde scheve posities zijn inmiddels compleet uit het lood geslagen.
Enige tijd geleden signaleerden we dat er een tamelijk ongezonde situatie was ontstaan op de Comex goud markt, waarbij iedereen hetzelfde spelletje speelde: short goud. Dat leidde ertoe dat er 69 ‘eigenaren’ één en dezelfde troy ounce GOLD claimen. Een uiterst ongezonde situatie wat tot ongelukken kan leiden. Echter, wie dacht dat het niet gekker kon, komt nu toch bedrogen uit.
Lees verder op SlimBeleggen.netGoud: de laatste weken hebben we er tientallen rapporten over gelezen. De feiten liegen er niet om: de goudprijs is sinds het begin van dit jaar met ruim een kwart gedaald.
Goud: de laatste weken hebben we er tientallen rapporten over gelezen. De feiten liegen er niet om: de goudprijs is sinds het begin van dit jaar met ruim een kwart gedaald.
Credit Suisse, HSBC, Morgan Stanley en GOLDman Sachs: allemaal ze hun voorspellingen voor de goudprijs naar beneden aangepast. Je zou voor minder de handdoek in de ring gooien. Jim Rickards, auteur van de ‘Currency Wars‘ en senior managing director in New York bij Tangent Capital, laat er de slaap niet voor. Het positief scenario voor goud is volgens hem ongewijzigd gebleven. Hij weigert mee te huilen met de wolven die goud dood en begraven hebben verklaard.
Lees verder op SlimBeleggen.netWhile central bank intervention in the foreign exchange markets is nothing new, the last 4 years have seen unprecedented use of direct and indirect (jawboning) manipulation of exchange rates. As GOLDman Sachs notes non-cooperative exchange-rate mechanics (i.e. currency wars) remains the new normal dynamic in world markets; and while some of the moves are generally consistent with cyclical (or structural conditions), efforts by central banks to 'manage' developed market rates in a low volatility range may come under further pressure with the Fed "tapering" as emerging market nations face money flow crises.
Lees verder op zerohedge.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl