De ECB begon in maart 2015 met het opkopen van staatsobligaties, maar met ingang van vandaag voegt de centrale bank daar ook bedrijfsobligaties aan toe. Het nieuwe corporate sector purchase programme (CSPP) werd eerder dit jaar al door de centrale bank aangekondigd en heeft als doel meer inflatie en economische GROEI te bewerkstelligen in de Eurozone.
Lees verder op MarketupdateDe Wereldbank denkt dat de wereldeconomie dit jaar minder sterk zal GROEIen dan eerder gedacht. De GROEIverwachting werd verlaagd naar 2,4 procent, terwijl in januari nog werd gerekend op 2,9 procent.
De Wereldbank denkt dat de wereldeconomie dit jaar minder sterk zal GROEIen dan eerder gedacht. De GROEIverwachting werd verlaagd naar 2,4 procent, terwijl in januari nog werd gerekend op 2,9 procent.
Ook voor 2017 zijn de prognoses neerwaarts bijgesteld.
Voor volgend jaar rekent het instituut op een vooruitgang van de wereldeconomie met 2,8 procent, van een eerder voorspelde 3,1 procent.
Lees verder op nu.nlHoe slecht het met grondstoffen ging de afgelopen vijf jaar, zo goed gaat het dit jaar met deze beleggingscategorie. De Bloomberg Commodity Index verslaat de prestaties van zowel aandelen als obligaties. De opwaartse trend is vooral te danken aan minder wereldwijde productie, de oplopende inflatie en de GROEIende economie van India.
De jaren van ellende lijken achter de rug te zijn, dat beweert alleszins Schroders’ grondstoffenspecialist Geoff Blanning. Het feit dat grondstoffen zulke grote winsten halen, ziet hij als een signaal dat we stilaan een bullmarkt binnensluipen.
Lees verder op Beurs.comJapan heeft ’s werelds zwaarste schuldenlast met een economie die al twee decennia stagneert, ondanks massale stimuleringsprogramma’s en negatieve rentes. Momenteel bezit de centrale bank (Bank of Japan) al meer dan één derde van de overheidsschulden en zal deze blijven opkopen om economische GROEI aan te jagen.
De miljardair en welbekende obligatiehandelaar Bill Gross heeft onlangs gezegd dat de Japanse schuldenlast alleen kan worden teruggedrongen als staatsobligaties door de Bank of Japan worden opgekocht en kwijtgescholden. Hij voorziet een soortgelijk scenario in diverse landen.
Lees verder op SlimBeleggen.netDe Nederlandse staat veilt dinsdagochtend een vijfjarige lening, tegen een rente van nul procent. In theorie is daarmee 185 miljard euro van de Nederlandse staatsschuld ‘gratis’ geworden.
Rentes zijn in Europa extreem laag doordat de Europese Centrale Bank (ECB) volop strooit met goedkoop geld. Dit in een poging om bedrijven en consumenten aan te moedigen meer te lenen en te besteden, zodat de inflatie en de economische GROEI een impuls krijgen.
Lees verder op z24.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl