De wereldeconomie heeft het sukkelstraatje nog lang niet verlaten, dat is de conclusie van een aantal analisten van de bank Patrick Legland en Michala Marcussen. Er zijn tegenwoordig nog altijd factoren aanwezig die de globale economie nog dieper kunnen duwen, denk bijvoorbeeld aan onverwachte beleidsaanpassingen van de Federal Reserve of een dip in de GROEIcurve van de macro-economische cijfers.
Als we denken aan de problemen omtrent de wereldeconomie, dan steekt China er met kop en schouders bovenuit vermits de GROEIvertraging in ’s werelds tweede grootste economie enkele jaren geleden tekenen van terugval liet zien.
Lees verder op Beurs.comZonnekracht heeft in Chili de voorbije periode een bijzonder snelle GROEI gekend, waardoor de energie uiteindelijk gratis moest worden weggeschonken. Dat heeft het persbureau Bloomberg gemeld.
Zonnekracht heeft in Chili de voorbije periode een bijzonder snelle GROEI gekend, waardoor de energie uiteindelijk gratis moest worden weggeschonken. Dat heeft het persbureau Bloomberg gemeld.
Dat betekent uiteraard goed nieuws voor de consument, maar het persbureau waarschuwt dat de gratis elektriciteit zware consequenties heeft voor de uitbaters van de energiecentrales en de ontwikkelaars van nieuwe elektrische infrastructuur.
“In een aantal Chileens regio’s werden tijdens de eerste vier maanden van dit jaar al 113 gratis energiedagen geteld,” zegt Bloomberg. “Daarmee zal waarschijnlijk het record van vorig jaar, toen over twaalf maanden 192 gratis dagen werden geteld, worden overtroffen.”
Lees verder op Express.beHet Centraal Planbureau (CPB) blijft optimistisch over de economische ontwikkelingen. De Nederlansche Bank (DNB) is iets pessimistischer.
Het Centraal Planbureau (CPB) blijft optimistisch over de economische ontwikkelingen. De Nederlansche Bank (DNB) is iets pessimistischer.
Het CPB denkt dat de Nederlandse economie dit jaar GROEIt met 1,8 procent, volgend jaar trekt de GROEI aan naar 2,1 procent. Dat blijkt uit de jongste ramingen die vrijdag zijn vrijgegeven. Eerder ging het voornaamste economische adviesorgaan van het kabinet voor 2017 uit van een GROEI van 2 procent.
Lees verder op z24.nlDe sociale onrust in verschillende olieproducerende landen GROEIt. Een signaal dat we mogelijk aan de vooravond van een nieuwe olieshock staan, geeft Pimco aan.
De sociale onrust in verschillende olieproducerende landen GROEIt. Een signaal dat we mogelijk aan de vooravond van een nieuwe olieshock staan, geeft Pimco aan.
De voorbije maanden voorspelden analisten dat de prijs van olie terug zou opklimmen naar 50 dollar per vat. Dat leek niet meer dan evident: de olieprijzen waren onhoudbaar laag. Te laag voor de olieproducenten om voldoende op de markt te brengen om aan de toekomstige vraag te voldoen.
Een reeks storingen en productieproblemen hebben er voor gezorgd dat de olieprijs effectief de hoogte in ging. Onder meer problemen met branden in Canada hebben er voor gezorgd dat er een terugval was, maar volgens Pimco moet de aandacht vooral uitgaan naar de sociale onrust in belangrijke olieproducerende olielanden.
Lees verder op SlimBeleggen.netOf je het nu weet of niet, maar de meeste beleggingen zijn afhankelijk van wat er gebeurt in China.
Of je het nu weet of niet, maar de meeste beleggingen zijn afhankelijk van wat er gebeurt in China.
Veel beleggers hebben een ver-van-mijn-bed mentaliteit met China. Ze beleggen niet rechtstreeks in het land en maken zich dan ook geen zorgen over wat er daar gebeurt. Maar dit is totaal verkeerd. Het is juist wel van belang, voor jouw aandelenportefeuille en dus ook voor jouw welvaart.
China is goed voor 50% van de globale economische GROEI. Bedrijven als Apple, GM, Tesla, Uber, … maken van China een belangrijke afzetmarkt, net als vele andere bedrijven in België en Nederland. Die bedrijven zijn voor hun resultaten in grote mate afhankelijk van wat er in China gebeurt.
Lees verder op SlimBeleggen.netBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl