De Ierse economie is vorig jaar met 7,8 procent geGROEId. Hiermee laat Ierland voor het tweede jaar op rij de grootste GROEI zien in de eurozone.
De Ierse economie is vorig jaar met 7,8 procent geGROEId. Hiermee laat Ierland voor het tweede jaar op rij de grootste GROEI zien in de eurozone.
In het laatste kwartaal was nog een versnelling van de GROEI te zien, zo blijkt uit cijfers van het Ierse statistiekbureau.
In de laatste drie maanden van 2015 GROEIde de economie met 2,7 procent vergeleken met een kwartaal eerder.
Lees verder op nu.nlAlle ogen in de financiële wereld zijn donderdag gericht op de Europese Centrale Bank. Die neemt, zo is de verwachting, nieuwe stappen in zijn strijd tegen de zeer lage inflatie en de kwakkelende economische GROEI in de eurozone. Analist Arne Petimezas van beursmakelaar AFS Group praat je bij vanaf de beursvloer in Amsterdam.
Lees verder op z24.nlCentrale banken in de eurozone, Denemarken, Japan, Zweden en Zwitzerland hebben allen negatieve rente. Vandaag besluit het bestuur van de Europese Centrale Bank of het zijn rentetarieven verder verlaagt. Negatieve rentes zijn dus steeds normaler en niemand weet waar het eindigt. Ook de centrale banken zelf niet.
Ron van der Does – valuta-expert en marktanalist bij IG Nederland – geeft aan dat negatieve rentes van huidig niveau niet realistisch zijn, centrale banken erkennen dit ook. Waar het in de eurozone aan ontbreekt, is een goede dialoog tussen de ECB en politieke leiders. Uiteindelijk mag men de verantwoordelijkheid voor een hogere inflatie en economische GROEI niet alleen neerleggen bij de centrale bank.
Lees verder op Beurs.comIn de financiële sector zijn alle ogen donderdag weer gericht op de Europese Centrale Bank (ECB). Die neemt, zo is de verwachting, nieuwe stappen in zijn strijd tegen de zeer lage inflatie en de kwakkelende economische GROEI in de eurozone.
In de financiële sector zijn alle ogen donderdag weer gericht op de Europese Centrale Bank (ECB). Die neemt, zo is de verwachting, nieuwe stappen in zijn strijd tegen de zeer lage inflatie en de kwakkelende economische GROEI in de eurozone.
De ECB komt donderdag na zijn zeswekelijkse rentevergadering met nieuwe prognoses voor de inflatie en de GROEI, die naar verwachting somberder zijn dan de vorige ramingen. Waarschijnlijk blijkt uit de nieuwe voorspellingen dat de inflatie nog langer ver verwijderd blijft van het door de ECB nagestreefde peil van net geen 2 procent. De centrale bank zal daarom flinke stappen zetten om een verdere stijging van het prijspeil te bewerkstelligen, denken veel economen.
Lees verder op z24.nlHet herstel op de beurzen wordt momenteel gedreven door de hoop dat de wereldeconomie zal herstellen, gestuwd door de opverende grondstoffenprijzen. Maar tekenen van verbetering lijken opeens ver weg na de bekendmaking dat de Chinese export in februari sterk is gedaald ten opzichte van vorig jaar, er werd maar liefst 25,4 procent minder uitgevoerd.
Het herstel op de beurzen wordt momenteel gedreven door de hoop dat de wereldeconomie zal herstellen, gestuwd door de opverende grondstoffenprijzen. Maar tekenen van verbetering lijken opeens ver weg na de bekendmaking dat de Chinese export in februari sterk is gedaald ten opzichte van vorig jaar, er werd maar liefst 25,4 procent minder uitgevoerd.
De Chinese economie staat de afgelopen jaren zwaar onder druk en de meest recente handelscijfers uit Peking maken het alleen maar erger.
De verschuiving van een industrie-gericht model naar een diensteneconomie brengt de nodige GROEIpijnen met zich mee en dat is duidelijk te zien aan de Chinese exportcijfers.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl