India weet zich vooralsnog te onttrekken aan de GROEIvertraging die veel andere opkomende economieën treft.
India weet zich vooralsnog te onttrekken aan de GROEIvertraging die veel andere opkomende economieën treft.
De economische GROEI versnelde er afgelopen kwartaal en lijkt op koers te liggen om dit jaar het peil van 2014 minstens te evenaren.
De Indiase economie GROEIde vorig kwartaal met 7,4 procent ten opzichte van een jaar eerder, na een plus van 7 procent in het voorgaande kwartaal. De GROEI in de periode van juli tot en met september was iets sterker dan economen gemiddeld voorspelden.
Lees verder op nu.nlBlack Friday, het is de start van het Amerikaanse kerstverkopenseizoen. Maar waar de hype voorheen al anderhalve week van tevoren losbarstte, bleef de voorpret dit jaar beperkt, constateert BNR's macro-econoom Kees de Kort.
Black Friday, het is de start van het Amerikaanse kerstverkopenseizoen. Maar waar de hype voorheen al anderhalve week van tevoren losbarstte, bleef de voorpret dit jaar beperkt, constateert BNR's macro-econoom Kees de Kort.
Het afwezig zijn van de hype was wel opmerkelijk dit jaar. "Je krijgt een beetje geneuzel over online verkopen, die heel hard zouden GROEIen, maar dat is natuurlijk een onzinverhaal: die zitten ook in die totale Amerikaanse consumentenbestedingen; internet is tussen vorig jaar en nu niet zo heel veel veranderd."
Lees verder op BNR.nlHet beeld van de Nederlandse economie is deze maand verder verbeterd. Bijna alle bepalende seinen staan op groen, zo stelt het centraal Bureau van de Statistiek (CBS) maandag in zijn maandbericht over de stand van de economie.
Volgens het CBS staan bijna alle indicatoren voor de economie er momenteel beter voor dan het langjarig gemiddelde. Het beeld van de economie is daarbij nog iets positiever dan het in oktober al was. Zo nam het vertrouwen onder consumenten en producenten in november toe en wijzen ook de meest recente cijfers over de investeringen, consumptie en export op GROEI. De daling van de werkloosheid is daarentegen gestokt.
Lees verder op z24.nlHet aandeel van de Europese Unie in de totale wereldeconomie is de voorbije vijfendertig jaar bijna gehalveerd. Dat blijkt uit een rapport van het Nederlandse Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Het aandeel van de Europese Unie in de totale wereldeconomie is de voorbije vijfendertig jaar bijna gehalveerd. Dat blijkt uit een rapport van het Nederlandse Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Het aandeel van de huidige lidstaten van Europese Unie in de wereldeconomie viel van 30 procent tot 17 procent terug, terwijl de Verenigde Staten een achteruitgang van 22 procent naar 16 procent moest registreren. In China daarentegen kon een GROEI van 2,4 procent naar 16,6 procent worden gemeld.
Lees verder op Express.beOp de beurs van Singapore zakte de prijs van ijzererts naar een nieuw dieptepunt van $39,67 per ton. Dat is de laagste prijs voor deze futures die sinds april 2013 verhandeld worden op deze Aziatische beurs. De prijs van deze grondstof is sinds vorig jaar hard gedaald door een GROEIend aanbod van goedkoop ijzererts uit Australië en Brazilië enerzijds en een daling van de vraag vanuit China anderzijds.
Lees verder op MarketupdateBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl