Afgelopen week publiceerde het CBS nieuwe cijfers over het aantal auto’s in Nederland. Het is een mooie overzichtelijke tabel, je kunt ook kijken hoeveel auto’s er zijn in jouw stad of in jouw provincie.
Afgelopen week publiceerde het CBS nieuwe cijfers over het aantal auto’s in Nederland. Het is een mooie overzichtelijke tabel, je kunt ook kijken hoeveel auto’s er zijn in jouw stad of in jouw provincie.
Ik ben meer geïnteresseerd in de ontwikkelingen van de laatste jaren (na de grote recessie van 2008 en 2009).
Op 1 januari 2015 stonden en reden er in Nederland 7,98 miljoen personenauto’s. Een jaar eerder stond de teller op 7,93 miljoen. De GROEI van het wagenpark in 2014 bedroeg 0,6%.
Lees verder op CassandraclubDe internationale economie GROEIt dit jaar iets trager dan in 2014 en gaat minder hard vooruit dan eerder werd gedacht. Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een donderdag gepubliceerde update van zijn economische prognoses.
Het IMF verwacht dat de internationale economie dit jaar met 3,3 procent GROEIt, na een plus van 3,4 procent in 2014. In april ging het fonds nog uit van een GROEI met 3,5 procent.
Lees verder op z24.nlDe economische omstandigheden in de eurozone gaan nog altijd vooruit. Dat stelde de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) woensdag op basis van haar eigen conjunctuurbarometer.
De economische omstandigheden in de eurozone gaan nog altijd vooruit. Dat stelde de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) woensdag op basis van haar eigen conjunctuurbarometer.
Vooral in Frankrijk en Italië trekt de GROEI momenteel verder aan, aldus de denktank. In Duitsland blijft de toch al stevige GROEI voorlopig stabiel. Het totaalplaatje voor de eurozone is volgens de OESO nu wat gunstiger dan dat van de Amerikaanse, Chinese en Britse economie, waar de GROEI wat afzwakt.
Lees verder op z24.nl[...]
Tsipras zei een mandaat van het Griekse volk te hebben om een sociaal rechtvaardige oplossing van het Griekse probleem te zoeken, zonder de fouten uit het verleden. “Ons land is vijf jaar lang gebruikt als bezuinigingslaboratorium. Maar dat experiment heeft gefaald” , aldus de Griekse premier.
Hij zei dat als er geen GROEI komt Griekenland nooit uit de crisis kan komen. Daarvoor moet “zonder taboes” worden gekeken naar de enorme publieke schuld. Ook moeten de kartels in Griekenland worden aangepakt, en moet er meer controle komen op de overheidsuitgaven.
Lees verder op z24.nlDe Federal Reserve (Fed) doet er goed aan te wachten op duidelijke tekenen van stijgende lonen en prijzen en stevige economische GROEI, voordat wordt besloten de rente in de Verenigde Staten te verhogen. Dat stelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een dinsdag gepubliceerd rapport over de Amerikaanse economie.
Een te snelle renteverhoging kan volgens het IMF slecht uitpakken voor de Amerikaanse en de internationale economie. De dollar sterkt dan waarschijnlijk verder aan, terwijl aandelenkoersen flink kunnen dalen. Daarmee kan een zwaardere rem op de economie worden gezet dan met de rentestap werd beoogd. Dat kan er weer toe leiden dat de rente snel weer omlaag moet, wat slecht zou zijn voor de geloofwaardigheid van de Fed.
Lees verder op z24.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl