De GROEI van de Nederlandse economie mag er zijn. Het gaat zelfs wat beter dan al werd gedacht, zegt BNR’s macro-econoom Kees de Kort.
De GROEI van de Nederlandse economie mag er zijn. Het gaat zelfs wat beter dan al werd gedacht, zegt BNR’s macro-econoom Kees de Kort.
“Het was al best aardig: 0,4 procent GROEI. Maar het blijkt nog mooier te zijn geweest”, licht De Kort toe. “Ook hier gaat het overal net wat beter: iets meer consumptie, iets meer investeringen en iets meer export. Kortom, het ziet er allemaal wat beter uit.”
Lees verder op BNR.nlDe Amerikaanse president Barack Obama krijgt van de Amerikaanse Senaat speciale bevoegdheid om een vrijhandelsakkoord te sluiten met Azië. Daarmee is een verdrag met Aziatische landen aanzienlijk dichterbij gekomen en lijkt ook de kans geGROEId dat vergelijkbare onderhandelingen met Europa slagen.
De Verenigde Staten zijn momenteel in onderhandeling over twee grote vrijhandelsverdragen. De eerste is met de Europese Unie en staat bekend als het Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP).
[...]
Lees verder op z24De Amerikaanse economie is in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,2 procent op jaarbasis gekrompen. Dat blijkt uit een derde schatting die het ministerie van Handel woensdag heeft gepubliceerd.
De Amerikaanse economie is in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,2 procent op jaarbasis gekrompen. Dat blijkt uit een derde schatting die het ministerie van Handel woensdag heeft gepubliceerd.
Bij een eerdere raming werd nog gemeld dat de grootste economie van de wereld met 0,7 procent was gekrompen.
De Amerikanen geven altijd het GROEIcijfer van het ene kwartaal op het andere, maar dan op jaarbasis. Dat betekent dat ze aangeven wat het tempo van de economische GROEI zou zijn als de GROEI in het laatste kwartaal maatgevend zou zijn voor de GROEI van het gehele jaar.
Lees verder op z24.nlDe centrale bank van Rusland heeft in de maand mei 100.000 troy ounce goud aan haar reserves toegevoegd, zo blijkt uit nieuwe cijfers die onlangs gepubliceerd werden. De totale goudvoorraad GROEIde met deze aankoop naar een totaal van 40,2 miljoen troy ounce, omgerekend ongeveer 1.250 metrische ton. Met deze uitbreiding verstevigt Rusland haar zesde positie van landen met de grootste goudreserves.
Lees verder op HollandgoldDe economische activiteit in de eurolanden is deze maand geGROEId in het sterkste tempo in ruim vier jaar.
De economische activiteit in de eurolanden is deze maand geGROEId in het sterkste tempo in ruim vier jaar.
Dat meldde onderzoeksbureau Markit dinsdag op basis van een eerste schatting.
De graadmeter voor de economische GROEI in de eurolanden steeg in juni van 53,6 naar 54,1. Dat is het hoogste niveau in 49 maanden. De graadmeter staat nu ruim boven de stand van 50, die de grens tussen GROEI en krimp markeert, en overtrof de verwachtingen van economen. Die rekenden in doorsnee op nagenoeg dezelfde stand als in mei.
Lees verder op z24.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl