Waar ondertussen nabij huis de Griekse saga volop in het nieuws is, is een zware correctie gaande op de Chinese beurzen. Bij verdere besmetting dreigen wereldwijde problemen te ontstaan.
Sinds vorige week lijkt de scherpe daling de op de Shanghai Composite INDEX niet enkel een kleine correctie te zijn maar het begin van een veel grotere en scherpe correctie voor lange tijd. De benchmark INDEX maakt duidelijk dat het begin van een bear market is aangebroken.
Lees verder op Beurs.comDe Europese aandelenbeurzen zijn maandag met stevige verliezen de handel uitgegaan. Wederom zorgde de Griekse schuldencrisis voor onrust onder beleggers. Een vertrek van Griekenland uit de eurozone komt steeds dichterbij.
De AEX-INDEX in Amsterdam eindigde 3,5 procent lager op 477,15 punten. Bij opening ging de Amsterdamse hoofdINDEX 4 procent omlaag. De MidKap daalde 2,7 procent tot 711,78 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs koersten tot 3,7 procent lager en de beurs in Londen daalde 1,8 procent. In Milaan en Madrid stonden minnen op de borden tot 5,2 procent.
Lees verder op z24.nlOndanks de Chinese renteverlaging dit weekend kelderde de Aziatische aandelenmarkten maandag. De Shanghai Composite INDEX ging vandaag 3,7% lager naar 4,035.48 punten. De reden daarvoor kan gevonden worden in Griekenland – die zijn banken sloot en kapitaal restricties oplegde.
China verlaagde zijn rente afgelopen zaterdag met 0,25% en verruimde de kredietverlening door banken kleinere reserves aan te laten houden. De renteverlaging lijkt te zijn gericht op het geruststellen van investeerders nu aandelenkoersen al weken in mineur zijn.
Lees verder op Beurs.comHet consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in juni nog sterker verbeterd dan eerder werd gedacht. Dat meldde de Universiteit van Michigan vrijdag op basis van definitieve cijfers.
Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in juni nog sterker verbeterd dan eerder werd gedacht. Dat meldde de Universiteit van Michigan vrijdag op basis van definitieve cijfers.
De INDEX die het sentiment onder Amerikaanse consumenten weergeeft, ging van 90,7 in mei naar 96,1 deze maand. Medio juni was een voorlopige stand van 94,6 gemeld. Economen gingen er in doorsnee vanuit dat die niet zou worden bijgesteld.
Lees verder op z24.nlDe dollar daalde aanzienlijk afgelopen week – naar een laagste stand op ongeveer een maand tijd – na de beleidsverklaring van de Fed waarbij een meer gematigd vooruitzicht werd gegeven dan verwacht. De centrale bank koos om zijn beleid gelijk te houden, een verklaring die in andere woorden op hetzelfde neerkwam als de verklaring van april. Maar de Fed verwachtte in ieder geval een tragere groei in de nabije toekomst waarna de druk op de dollar toenam.
Goud en andere grondstoffen ondervonden steun van die daling. Boven de $1200,- per ounce kwam het edelmetaal op het hoogste niveau op een maand tijd. De goudprijs wist op dat niveau te blijven terwijl verschillende economische data binnendruppelden. De consumentenprijsINDEX zag zijn grootste winst in meer dan twee jaar – hoewel lager dan economen hadden verwacht – en uitkeringsaanvragen daalden naar een niveau niet gezien sinds 15 jaar. Voor goud geen reden om terug te zakken. De daadwerkelijke test voor goud is wanneer het een stabiele notering boven de $1270,- weet te bewerkstelligen.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl