Chinese toezichthouders hebben maandag een rem gezet op de handel in aandelen met geleend geld. Die maatregel zadelde de beurs in Shanghai op met het zwaarste verlies sinds 2008.
Chinese toezichthouders hebben maandag een rem gezet op de handel in aandelen met geleend geld. Die maatregel zadelde de beurs in Shanghai op met het zwaarste verlies sinds 2008.
China verbood de drie grootste effectenhuizen van het land om de komende maanden nieuwe klanten geld te lenen om aandelen mee te kopen.
De handel met geleend geld was afgelopen jaren een van de motoren van de sterke groei van de Chinese aandelenmarkt. De hoofdINDEX van de beurs in Shanghai steeg vorig jaar ruim 50 procent en beleefde daarmee zijn beste jaar sinds 2009.
Lees verder op z24.nlElke belegger zal vandaag geschokt hebben gereageerd op het nieuws dat de Zwitserse frank zich heeft losgekoppeld van de euro. De koersval was de grootste van de voorbije 25 jaar en de munt van het bergrijke gebied is in de hoogte geschoten.
De Zwitserse INDEX is 14% gevallen en eindigde ten slotte op 8 400,61 punten. De volatiliteit op de valutamarkten is intussen spectaculair toegenomen.
Lees verder op Beurs.comDe goudprijs is vandaag gestegen naar €1.050 per troy ounce, het hoogste niveau in meer dan 15 maanden tijd. De stijging is opmerkelijk, omdat het gebeurt bij een stijgende dollarINDEX en een dalende olieprijs. Deze twee factoren hebben historisch gezien juist een negatieve invloed op goud.
Lees verder op Marketupdate.nlAlle toonaangevende beurzen in het Midden-Oosten gingen dinsdag fors onderuit als gevolg van de aanhoudende daling van de olieprijzen.
De DFN General INDEX van Dubai leed met een min van ruim 5 procent zelfs het grootste verlies onder 's werelds grootste graadmeters.
Lees verder op nu.nlOmdat de kosten in Nederland almaar blijven stijgen en sparen niets meer oplevert en je van beleggen alleen maar nerveus wordt, kunnen pensionado’s beter hun tegoeden van de bank halen en vertrekken. Maar waarheen? International Living’s Annual Global Retirement INDEX heeft uitgezocht in welke landen je nog een echt Zwitserlevengevoel krijgt.
Lees verder op kuifjeindekeuken.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl