Zilver is veruit de best presterende grondstof dit jaar. Nadat het eerder de barrière van $18 kon doorbreken, lijkt er momenteel geen houden meer aan. Op enkele dagen werd de horde van $19 en zelfs $20 doorbroken. En deze ochtend was het opnieuw prijs.
De zilverprijs schoot in de dunne Aziatische handel 5% hoger en knalde op enkele uren tijd van $19,60 tot boven $21. Dit is een echt short squeeze waarbij handelaars verplicht worden hun short posities in te dekken door zilver op de markt te KOPEN.
Lees verder op SlimBeleggen.netVenezuela staat aan de rand van de implosie. In het land met de grootste bewezen oliereserves ter wereld kan de middenklasse zich nog net redden, maar de armen hebben honger. Lege rekken in supermarkten, lange wachtrijen voor winkels die nog iets te koop aanbieden, elektriciteitscentrales die nog maar enkele uren per dag stroom leveren… Na 15 jaar van Bolivariaans chavisme is het land door de lokale leiders leeggeroofd. Dalende inkomsten uit olie en de aanhoudende droogte deden de rest.
Venezuela staat aan de rand van de implosie. In het land met de grootste bewezen oliereserves ter wereld kan de middenklasse zich nog net redden, maar de armen hebben honger. Lege rekken in supermarkten, lange wachtrijen voor winkels die nog iets te koop aanbieden, elektriciteitscentrales die nog maar enkele uren per dag stroom leveren… Na 15 jaar van Bolivariaans chavisme is het land door de lokale leiders leeggeroofd. Dalende inkomsten uit olie en de aanhoudende droogte deden de rest.
Grote delen van de economie zijn in handen van het leger. Telde het land in 1993 amper 50 generaals dan zijn er dat vandaag 4.000. Tientallen militaire ondernemingen zijn sinds het aantreden van Maduro opgericht. De macht van het leger in het land is enorm: actieve of voormalige militairen staan aan het hoofd van een derde van alle ministeries en regeren de helft van de 23 provincies. Die militairen worden door de crisis amper getroffen: ze gunnen zichzelf grote loonsverhogingen en genieten geprivilegieerde toegang tot voedsel en woningmarkt. De militairen kunnen de hand leggen op lucratieve contracten, controleren de valutahandel en verKOPEN goedkope olie met woekerwinsten aan buurlanden.
Kortom: het is goed wonen in de Bolivariaanse Republiek Venezuela, zolang je maar dicht genoeg bij het leger of de leiding van de Partido Socialista Unido de Venezuela (PSUV) zit.
Lees verder op Express.beYannis Stournaras, president van de Griekse centrale bank, verwacht dat eind dit jaar de bank mee zal kunnen doen aan het opkoopprogramma van de Europese Centrale Bank (ECB).
Yannis Stournaras, president van de Griekse centrale bank, verwacht dat eind dit jaar de bank mee zal kunnen doen aan het opkoopprogramma van de Europese Centrale Bank (ECB).
Stournaras zegt dit in een dit weekend gepubliceerd interview met dagblad Avgi.
Dit betekent concreet dat het mogelijk zal zijn om Griekse schulden op te KOPEN als onderdeel van het programma van de ECB om de Europese economie te stimuleren en inflatie aan te wakkeren.
Lees verder op nu.nlZilver sprong vandaag maar liefst 3,6 procent hoger tot 19,40 dollar per ounce. Het edelmetaal, dat deze week meer dan 8 procent is gestegen, is op weg om zijn beste wekelijkse prestatie neer te zetten sinds augustus 2013. Het steeg dit jaar aanzienlijk, van een dieptepunt van 13,50 dollar per ounce aan het begin van januari, tot 19,40 dollar per ounce vandaag. Dat is een winst van een grove 43 procent op slechts 6 maanden tijd.
FX Empire Analist Barry Norman vindt het jammer dat zilver vaak over het hoofd wordt gezien bij de edelmetalen, zeker gezien het feit dat het een van de best presterende is. Het betreft immers het meest bruikbare metaal in de breedte dat beweegt tussen de vraag naar edelmetalen en de vraag naar industriële metalen. Er zijn dan ook verschillende redenen aan te dragen waarom de zilverprijs in de toekomst nog hoger zal gaan.
Lees verder op Beurs.comHoe lang blijven de financiële markten nog geloven dat de monetaire autoriteiten alles oplossen?, vraagt BNR-macro-econoom Kees de Kort zich af.
De Bank of England (BoE) komt deze zomer waarschijnlijk met meer stimuleringsmaatregelen vanwege de onrust rond het vertrek van Groot-Brittannië uit de Europese Unie. Dat heeft gouverneur Mark Carney in een toespraak gezegd. Beleggers reageerden positief op de toezegging. De Kort: 'De pavlovreactie van de financiële markten is: Carney gaat doen wat wij graag willen, dus we kunnen gewoon blijven KOPEN.'
Lees verder op BNR.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl