De Chinese bank ICBC versterkt haar positie op de Europese goudmarkt door de grootste kluis van Europa te KOPEN. Het gaat om een goudkluis in Londen die in 2012 door Barclays geopend werd en waar tot 2.000 ton goud in opgeslagen kan worden. Begin dit jaar nam ICBC in Londen al een goudkluis met een capaciteit van 1.500 ton in gebruik.
Lees verder op GoudstandaardSaudi-Arabië heeft veel minder Amerikaanse staatsobligaties dan eerder werd gedacht, blijkt uit gepresenteerde cijfers over staatsleningen van het Amerikaanse ministerie van Financiën.
Saudi-Arabië heeft veel minder Amerikaanse staatsobligaties dan eerder werd gedacht, blijkt uit gepresenteerde cijfers over staatsleningen van het Amerikaanse ministerie van Financiën.
Eind maart bezat Saudi-Arabië, een belangrijke olieproducent, 116,8 miljard dollar dollar (103 miljard euro) aan Amerikaanse staatsobligaties. De Saudiërs gaven eerder aan dat ze 750 miljard dollar aan obligaties hadden.
Eerder dit jaar vreesden de Verenigde Staten dat de Saudiërs Amerikaanse staatsleningen zouden kunnen verKOPEN vanwege de sterk gedaalde olieprijzen.
Lees verder op nu.nlDe verrassing van dit beursjaar is toch wel de flinke opleving binnen de goudsector. Deze sector is de afgelopen jaren verguisd en de beren leken daarom ook vrij spel te hebben. Maar de goudkevers hebben zich de afgelopen maanden van hun ‘gouden’ kant laten zien en steeds meer beleggers beginnen weer te geloven in de goudmarkt.
Volgens US Global Investors is de stijging van de goudprijs ook goed te merken aan de vraag dat er naar goud is. Zo kunnen we op de grafiek hierboven zien dat de verKOPEN van Amerikaanse goudenmunten de afgelopen maand sterk is gestegen. Ook centrale banken lijken zich steeds meer te gaan storten op de goudmarkt.
Lees verder op SlimBeleggen.netChina wil de helft van al het aardgas KOPEN dat Iran de komende jaren gaat exporteren, zo meldt The Iran Project. Dat is het resultaat van een bijeenkomst tussen het Chinese ministerie voor energie en het Iraanse ministerie van internationale zaken en handel. China heeft belangstelling voor aardgas uit Iran, omdat de winning van aardgas in eigen land veel moeilijker en kostbaarder is.
Lees verder op MarketupdateAls het over goud gaat, heb je meestal 2 kampen: de elite die goud een barbaars relikwie noemt … en de goudkevers die hun kluizen vol goud stoppen in afwachting van het einde van de wereld. Maar wat als er enkelingen uit de eerste groep openlijk hun liefde gaan verklaren voor goud? Wat betekent dat?
Als het over goud gaat, heb je meestal 2 kampen: de elite die goud een barbaars relikwie noemt … en de goudkevers die hun kluizen vol goud stoppen in afwachting van het einde van de wereld. Maar wat als er enkelingen uit de eerste groep openlijk hun liefde gaan verklaren voor goud? Wat betekent dat?
Om duidelijk te zijn, beide kampen zijn verkeerd, zegt Jim Rickards. De wereld zal niet vergaan maar iedereen zou toch een deel goud moeten hebben als een soort verzekering tegen financiële onheil. Wanneer het toverstokje van de centrale banken uitgewerkt is, kan goud best wat financiële soelaas brengen. En dat lijkt de elite stilaan te beseffen.
Wanneer de afzweerders van goud ineens goud gaan omarmen, kan je spreken van een aardverschuiving. Kenneth Rogoff, Harvard professor en auteur van ‘This time is different’ (een technisch maar zéér interessant boek over de gevolgen van te veel overheidsschulden) riep onlangs op dat groeilanden goud moeten KOPEN als diversificatie van hun dollars.
Lees verder op SlimBeleggen.netBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl