Veel mensen vragen zich vandaag de dag af hoe het nou daadwerkelijk met de wereldeconomie gaat. We hebben de afgelopen tijd immers veel tegenstrijdige berichten ontvangen over de groei van de wereldeconomie. Terwijl de ene econoom waarschuwt voor een crisis, is de andere econoom van mening dat de groei zal gaan voortzetten.
Veel mensen vragen zich vandaag de dag af hoe het nou daadwerkelijk met de wereldeconomie gaat. We hebben de afgelopen tijd immers veel tegenstrijdige berichten ontvangen over de groei van de wereldeconomie. Terwijl de ene econoom waarschuwt voor een crisis, is de andere econoom van mening dat de groei zal gaan voortzetten.
Als we ons richten op de Amerikaanse economie dan is het belangrijk om de vier belangrijkste indicatoren uit te lichten. We hebben het hierbij over de banensector, de industriële productie, de detailhandelsverKOPEN en het reële inkomen.
De 4 belangrijkste Amerikaanse indicatoren...
Lees verder op SlimBeleggen.netHet aantal woningverKOPEN in Nederland komt volgend jaar waarschijnlijk in de buurt van het recordniveau van 2006.
Het aantal woningverKOPEN in Nederland komt volgend jaar waarschijnlijk in de buurt van het recordniveau van 2006.
Dat verwacht het economisch bureau van ABN AMRO. De economen van de bank zijn in een nieuw rapport over de woningmarkt een stuk optimistischer dan ze eind vorig jaar waren.
Ze voorspellen voor dit jaar 10 procent meer verkochte huizen en voor 2017 een plus van 5 procent. Een kwartaal geleden gingen de economen nog uit van toenames van respectievelijk 5 en 2,5 procent.
Lees verder op nu.nlDe rente op Italiaanse staatsobligaties zakte deze week naar het laagste niveau in een jaar tijd. Door de steunaanKOPEN van de centrale bank ontstaat er een kunstmatige schaarste aan schuldpapier, waardoor de prijzen verder opgedreven worden en de rente daalt.
Lees verder op MarketupdateAl blijft de KOPEN/1-troy-ounce-gouden-maple-leaf-munt" title="Goud KOPEN" alt="Goud KOPEN">goudprijs in maart achter, goud is dit jaar nog steeds de best presterende grondstof maar voornamelijk wegens haar andere rol: dat van monetair actief. Het steeg de eerste twee maanden van 2016 onder andere op de speculatie dat de Fed de rente niet kan verhogen aangezien de inflatie achterblijft op het 2 procent inflatiedoel van de Amerikaanse centrale bank.
Al blijft de KOPEN/1-troy-ounce-gouden-maple-leaf-munt" title="Goud KOPEN" alt="Goud KOPEN">goudprijs in maart achter, goud is dit jaar nog steeds de best presterende grondstof maar voornamelijk wegens haar andere rol: dat van monetair actief. Het steeg de eerste twee maanden van 2016 onder andere op de speculatie dat de Fed de rente niet kan verhogen aangezien de inflatie achterblijft op het 2 procent inflatiedoel van de Amerikaanse centrale bank.
President van de Fed in San Francisco, John Williams, zei gisteren dat de mondiale economie een belangrijke impact heeft op de mogelijkheid om de rente te kunnen verhogen. Met andere woorden: “Dat wordt moeilijk”. Janet Yellen zal vandaag spreken bij de Economic Club of New York en beleggers zullen ook daar elk woord zorgvuldig afwegen in de hoop meer te weten te komen aangaande de nabije toekomstplannen van de Fed. Daniel Hynes – senior commodity-strateeg bij Australia & New Zealand Banking Group Ltd:
“Investors are waiting to see particularly how Yellen’s speech goes, to get some indication around the shorter-term environment for gold, which broadly speaking has been positive”
Lees verder op Beurs.comGoldman Sachs lijkt gelijk te krijgen. Goud heeft te lijden onder een oplevende dollar, de prijs van het edelmetaal daalde afgelopen week 3,1 procent en staat op haar laagste niveau in meer dan een maand tijd. De sterkere dollar zorgt voor een flinke deuk in het vertrouwen in het edelmetaal dat met een stijging van 14 procent in 2016 nog steeds een van de best presterende activa is van 2016.
Goldman Sachs lijkt gelijk te krijgen. Goud heeft te lijden onder een oplevende dollar, de prijs van het edelmetaal daalde afgelopen week 3,1 procent en staat op haar laagste niveau in meer dan een maand tijd. De sterkere dollar zorgt voor een flinke deuk in het vertrouwen in het edelmetaal dat met een stijging van 14 procent in 2016 nog steeds een van de best presterende activa is van 2016.
Goud voor onmiddellijke levering daalde 0,7 procent tot $1,208.38 per ounce vannacht, het laagste niveau sinds 23 februari. De 3,1 procent daling van vorige week is de grootste wekelijkse daling sinds november en goud is op weg om deze maand negatief af te sluiten, na een stijging vorige maand van 11 procent.
De zwakke goudprijs is in lijn met de vooruitzichten van Goldman Sachs, die op 7 maart aangaf dat goud op de korte termijn terug zou vallen tot $1100 dollar. Reden hiervan voor de bank was dat de Amerikaanse economie weer aantrekt.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl