Al heel de week gebeuren er vreemde zaken op de markt voor goud en zilver en gisteren was het niet anders. De zilvermarkt werd overhoop gehaald nadat de Londense LBMA de fixing prijs vastlegde op $13,58 per ounce, 6% onder de KOPEN/1-troy-ounce-zilver-maple-leaf-munt" title="Zilverprijs" alt="Zilverprijs">zilverprijs van dat moment. Dat ruikt alvast sterk naar manipulatie.
Al heel de week gebeuren er vreemde zaken op de markt voor goud en zilver en gisteren was het niet anders. De zilvermarkt werd overhoop gehaald nadat de Londense LBMA de fixing prijs vastlegde op $13,58 per ounce, 6% onder de KOPEN/1-troy-ounce-zilver-maple-leaf-munt" title="Zilverprijs" alt="Zilverprijs">zilverprijs van dat moment. Dat ruikt alvast sterk naar manipulatie.
In eerste instantie dachten de handelaars dat het om een fout zou gaan, maar niets was minder waar. De Londense LBMA bepaalt dagelijks een fixing van de zilverprijs. Deze fixing dient als benchmark voor producenten en traders over heel de wereld.
Terwijl de spotprijs op de zilvermarkt op $14,42 lag duurde het op de Londense LBMA 14 minuten om een fixing te vinden. Deze werd uiteindelijk gevonden op $13,58 – $0,84 of 6% lager.
Lees verder op SlimBeleggen.netCharlie Munger zei ooit “De eerste €100.000 is het moeilijkste, daarna gaat alles steeds sneller.” Om een portefeuille van €100.000 op te bouwen, moet je je geld investeren in de aandelenmarkt. Maar de aandelenmarkt kan verraderlijk zijn. Dit zijn alvast vijf tips om sneller je doel van €100.000 te bereiken.
Veel beleggers weten dat ze moeten beleggen voor de lange termijn. Maar de huidige correctie brengt de schrik van een nieuwe beurscrash zoals in 2008 terug. Veel beleggers verKOPEN hun aandelen om hun winsten veilig te stellen.
Lees verder op SlimBeleggen.netMet de daling van de goudprijs naar $1.050 leek het vorig jaar alsof niemand nog iets van het gele edelmetaal moest hebben. Maar schijn bedriegt want waarom zou anders de Duitse Bundesbank de repatriëring van zijn goud versnellen?
Gisteren gaf de Duitse centrale bank een update van zijn repatriëring. Duitsland heeft strategische goudreserves in Parijs en New York. Onder publieke druk besloot men open kaart te spelen in 2012.
Lees verder op SlimBeleggen.netCijfers liegen niet, stellen de statistiekliefhebbers. Klopt, zegt Jasper Du Pont, maar hun waarheid zie je soms pas goed na extra onderzoek. Zo vindt hij de conclusie dat de huizenprijzen stijgen omdat jongeren weer ‘durven’ KOPEN nogal voorbarig. Na een nadere analyse van de cijfers komt Du Pont met een verrassend alternatief.
Lees verder op Huizenmarkt-Zeepbel.nlHet eens zo machtige Comex is tegenwoordig nog maar een schim van zichzelf. Nadat de goudkluizen leeggezogen werden, ziet het er nu naar uit dat de zilverkluizen eenzelfde lot wacht. Al jaren vraagt men zich af hoe lang deze situatie houdbaar is. Mogelijk krijgen we in 2016 een antwoord.
Voor de financiële crisis lag er nog meer dan 5 miljoen ounces goud opgeslagen in de ‘registered’ kluizen van de Comex. In 2013 daalde deze goudvoorraad van meer dan 3 miljoen ounces naar minder dan 0,5 miljoen ounces op het moment dat de goudprijs van zijn voetstuk viel en $500 daalde op enkele maanden.
Lees verder op SlimBeleggen.netBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl