Officieel groeide de Chinese economie in het tweede kwartaal netjes met 7 procent. Maar in de Rotterdamse haven komen minder containers aan.
Officieel groeide de Chinese economie in het tweede kwartaal netjes met 7 procent. Maar in de Rotterdamse haven komen minder containers aan.
In het eerste kwartaal ging het nog heel goed met de containeroverslag in de Rotterdamse haven, zo schrijft het Financieele Dagblad vrijdag. En de verwachting was dat het tweede kwartaal nog beter zou worden.
Maar in het tweede kwartaal is de groei van het containervervoer vrijwel stilgevallen, zo zegt containeroverslagbedrijf ECT in de KRANT. En dat lijkt voor het overgrote deel debet aan groeivertraging in China.
Lees verder op z24.nlChinese staatsbanken hebben de afgelopen weken samen omgerekend 192 miljard euro gestoken in hun poging de vrije val van de aandelenbeurzen te stuiten.
Chinese staatsbanken hebben de afgelopen weken samen omgerekend 192 miljard euro gestoken in hun poging de vrije val van de aandelenbeurzen te stuiten.
Dat meldde de Britse KRANT Financial Times (FT) vrijdag op basis van gegevens van de Chinese overheid.
De banken leenden het bedrag aan de China Securities Finance Corp (CSF), een staatsagentschap dat marktpartijen van liquiditeit kan voorzien. Tijdens de aandelencrash van de voorbije weken werd het agentschap volgens FT op grote schaal ingezet om miljarden in de markt te pompen. De bedragen die daaraan werden besteed, waren volgens de KRANT veel hoger dan eerder bekendgemaakt.
Lees verder op z24.nlBerichten verspreiden zich dankzij internet vaak razendsnel, of ze nu kloppen of niet. De Nederlandse KRANT de VolksKRANT gaat op zoek naar hele en halve onwaarheden en probeert de zin van de onzin te scheiden.
Berichten verspreiden zich dankzij internet vaak razendsnel, of ze nu kloppen of niet. De Nederlandse KRANT de VolksKRANT gaat op zoek naar hele en halve onwaarheden en probeert de zin van de onzin te scheiden.
Als Griekse minister van Financiën dreef de leder-gejackte Yanis Varoufakis zijn collega-ministers van de andere Eurolanden geregeld tot waanzin met zijn diatriben over de Europese economie.
[...]
Lees verder op deMorgen.beNadat econoom en professor Rosa Abrantes-Metz in een onderzoek dat verschillende KRANTenkoppen haalde, suggereerde dat er onwetmatige afspraken zijn in de goudmarkt, verschuift zij nu haar focus naar zilver. De managing director van de Global Economics Group heeft in een nieuwe studie naar CME futures settlement prijzen een aantal ongebruikelijke patronen ontdekt.
Prijzen bewegen vaak in tegenovergestelde richting dan de rest van de markt, zeker wanneer de zilverprijs omhoog gaat. Daarnaast zag zij scherpe prijsbewegingen en drastische stijging in handelsvolume gekeken naar een tijdsspanne van 1 enkele minuut. Allen elementen die aangeven dat er geen sprake is van normaal marktgedrag.
Lees verder op Beurs.com‘De Eurogroep (van minsters van Financiën) functioneert niet binnen een algemeen erkend legaal kader, wordt niet geruggesteund door een bestaand verdrag, maar heeft wel maximale bevoegdheid om over het leven van de Europeanen te beslissen. De groep moet aan niemand verantwoording afleggen, de vergaderingen worden niet genotuleerd en functioneert volledig onder de vorm van vertrouwelijkheid. Op die manier heeft geen enkele burger weet van wat daar besproken wordt. En dat terwijl wat er besproken wordt vaak bijna zaken van leven of dood zijn.’
Dat antwoordt voormalig Grieks minister van Financiën Yanis Varoufakis, in een gesprek met de Spaanse KRANT El Pais, op de vraag wat het belangrijkste gebrek is in het functioneren van de Eurogroep. Varoufakis nam - onmiddellijk nadat Griekenland zich in een referendum tegen een zoveelste voorstel van Europa had uitgesproken - ontslag, omdat zijn positie in de onderhandelingen met Europa onhoudbaar was geworden
Lees verder op Express.beBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl