De afgelopen twee maanden stonden volledig in het teken van China. De Chinese overheid is namelijk met macrocijfers gekomen die duidelijk maakten dat de Chinese economie duidelijk te maken heeft met tegenwind. De export is ten opzichte van een jaar geleden op een bedroevend laag punt beland, en dat heeft er voor gezorgd dat het sentiment rondom China penibel is geworden. Het probleem is echter dat dit slechte sentiment ook zijn weg heeft gevonden naar andere financiële MARKTen. De afgelopen twee weken moesten de Europese en Amerikaanse beurzen immers flink terrein inleveren.
De analisten van de zakenbank Barclays houden er rekening mee dat de Chinese munt nog verder in waarde gaat dalen. Volgens hen kan dit het begin zijn van een tijd waarin de Chinese macrocijfers structureel gaan tegenvallen. Als gevolg van deze tegenvallende cijfers zal de Yuan terrein moeten gaan inleveren.
Lees verder op SlimBeleggen.netDeutsche Bank heeft haar laatste activiteit op de goudMARKT afgestoten, zo bericht Reuters. Begin vorig jaar trok de bank zich al terug uit de fixing van de goudprijs en nu stopt ze ook met het uitvoeren van zogeheten over the counter transacties op de goudMARKT in Londen. Standard Chartered zou interesse hebben om deze taak over te nemen.
Lees verder op MarketupdateAlan Greenspan luidt de alarmbel. De wereldwijde obligatieMARKT is tot een enorme bubbel opgebouwd en staat op knappen, waarschuwt de voormalig Federal Reserve-voorzitter.
Alan Greenspan luidt de alarmbel. De wereldwijde obligatieMARKT is tot een enorme bubbel opgebouwd en staat op knappen, waarschuwt de voormalig Federal Reserve-voorzitter.
In een recent televisieoptreden zegt Greenspan dat de rente omhoog kan schieten, zodra de obligatiebubbel knapt. En als de rente plots stijgt, zal dat de economie flink ontwrichten.
Greenspan, momenteel voorzitter van Greenspan Associates LLC, stelt dat de huidige situatie op de obligatieMARKT vergelijkbaar is met wat er gebeurt bij een bubbel in de aandelenMARKT.
Lees verder op SlimBeleggen.netDe aandelenMARKT van China is deze week opnieuw hard onderuit gegaan. Eerder deze week ging de Shanghai Stock Exchange al met meer dan zes procent onderuit en vandaag stonden er opnieuw rode cijfers op de borden. De beurs sloot vandaag 4,27% lager op een niveau van 3.507 punten, lager dan de vorige bodem van begin augustus.
Lees verder op MarketupdateDe olieprijs is goed op weg naar een achtste wekelijkse daling op rij, de langste dalende koers op wekelijkse basis sinds 1986. Zowel op korte als op lange termijn zien we maar weinig verandering in die trend. Er wordt verwacht dat de prijs van “het zwarte goud” terug zal vallen naar haar niveau van de crisisprijs van eind 2008 toen 1 vat slechts 35 dollar bedroeg.
‘Op basis van de huidige MARKTsituatie is er een kans van 90 procent dat de olieprijs terugkeert naar een prijs tussen 30 en 40 dollar’, aldus Chris Main, de oliestrateeg van Citigroup.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl