De kans op een vertrek van Griekenland uit de eurozone, een Grexit, is afgenomen naar de 30 procent nu Griekenland een akkoord heeft bereikt over een derde noodpakket. Zo zegt Léon Cornelissen, hoofdeconoom bij Robeco.
Het noodpakket waar afgelopen weekend overeenstemming over is bereikt, betekent dat de kans op een Grexit op de korte termijn is verminderd en neerkomt op 30 procent, zegt Cornelissen. Ook de MARKTen reageerden maandag goed op het nieuws. Aandelen stegen en ook de euro won aan kracht tegenover de dollar.
Lees verder op SlimBeleggen.netHet nieuwe noodpakket van 82 tot 86 miljard euro dat Griekenland hoogstwaarschijnlijk zal krijgen voor de komende drie jaar, is waarschijnlijk niet alleen afkomstig uit het Europese noodfonds ESM.
Volgens de Britse zakenkrant is 40 tot 50 miljard euro afkomstig uit het noodfonds. De lening zou verder worden gefinancierd door het Internationaal Monetair Fonds (IMF), privatiseringen en uiteindelijk zouden de Grieken weer de kapitaalMARKT op kunnen.
Lees verder op nu.nlZes wereldmachten, Iran en de VN hebben het akkoord over het atoomprogramma van Iran dinsdag ondertekend. Dat kan grote gevolgen hebben voor de mondiale olieMARKT.
In het akkoord tussen Iran en zes wereldmachten staat dat Iran zijn nucleaire programma zal afbouwen. In ruil worden internationale sancties tegen het land opgeheven, meldde het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Lees verder op z24.nlDe wereldwijde vraag naar olie zal afnemen in 2016, zo stelt het International Energy Agency (IEA) in zijn meest nieuwe rapport. Ook waarschuwde het agentschap ervoor dat de herbalancering die gaande is tussen de vraag en voorraad in de olieMARKT, nog niet voorbij is.
Crude olie viel begin deze maand naar de laagste niveaus in bijna 3 jaar tijd, dankzij de almaar toenemende voorraden. Ook werd de olieprijs niet gesteund door de financiële onrust in Griekenland en China, wat niet goed is voor de wereldwijde MARKTen, aldus de IEA.
Lees verder op SlimBeleggen.netBanken in de eurozone zijn vorig kwartaal opnieuw iets soepeler geworden bij het verstrekken van kredieten. Dat meldde de Europese Centrale Bank (ECB) dinsdag op basis van zijn kwartaalonderzoek naar de kredietMARKTen.
Banken in de eurozone zijn vorig kwartaal opnieuw iets soepeler geworden bij het verstrekken van kredieten. Dat meldde de Europese Centrale Bank (ECB) dinsdag op basis van zijn kwartaalonderzoek naar de kredietMARKTen.
Vorig kwartaal werd 3 procent van de banken naar eigen zeggen soepeler bij het verstrekken van leningen aan bedrijven, tegen 10 procent in de eerste drie maanden van 2015. Ook in de kredietverlening aan huishoudens werden banken minder streng. De versoepeling kwam volgens de banken vooral door toegenomen concurrentie.
Lees verder op nu.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl