Grote olieconcerns hebben in de eerste maanden van dit jaar voor een recordbedrag aan obligaties uitgezet in de MARKT. Ze profiteren van de lage rente en proberen zich daarmee mogelijk op te maken voor nieuwe overnames, zo meldde de Britse krant Financial Times zondag.
Grote olieconcerns hebben in de eerste maanden van dit jaar voor een recordbedrag aan obligaties uitgezet in de MARKT. Ze profiteren van de lage rente en proberen zich daarmee mogelijk op te maken voor nieuwe overnames, zo meldde de Britse krant Financial Times zondag.
De krant baseert zich op onderzoek van de Amerikaanse bank Morgan Stanley. Die berekende dat de oliereuzen ExxonMobil, Chevron, Total en BP in de eerste twee maanden van dit jaar samen 31 miljard dollar aan nieuwe leningen hebben aangetrokken. Daarmee waren ze goed voor bijna de helft van het totaalbedrag van 63 miljard dollar dat in de hele internationale oliesector werd opgehaald.
Lees verder op z24.nlEen bullMARKT duurt helaas nooit voor eeuwig en wanneer de volgende bearMARKT aanbreekt, is het dan ook wel zo prettig als je bent voorbereid. TheStreet.com legt daarom uit hoe beleggers zich hierop zouden kunnen voorbereiden.
Volgens TheStreet kan het al begonnen zijn: 2014 was in Amerika namelijk een moeilijk jaar voor smallcaps. ‘De Russell 2000 index, een goede barometer van wat speculatief geld als geheel doet, steeg met 4 procent afgelopen jaar. De S&P 500 steeg daarentegen met 13 procent. De geschiedenis wijst erop dat aandelen met een kleine MARKTkapitalisatie de eerste groep zijn om zwakte te tonen na een meerjarige bullMARKT.
Lees verder op SlimBeleggen.netEr wordt veel gesproken over de voor- en nadelen van de sterk gestegen dollar, maar blijkt het uiteindelijk een vriend of een vijand voor Amerikaanse aandelen? Die vraag stelde Bloomberg aan Thomas Lee, co-founder en head of research bij Fundstrat.
‘Ik denk dat de MARKTen nog niet hebben bepaald of de sterke dollar een vriend of vijand is voor aandelen. Uiteindelijk denk ik echter dat de dollar een vriend zal blijken’, antwoordde Thomas Lee op de vraag.
Lees verder op SlimBeleggen.netVoormalig president van de Dallas Fed, Richard Fisher, vertelde vandaag in een interview voor CNBC dat hij een correctie verwacht op de Amerikaanse aandelenMARKT.
Voormalig president van de Dallas Fed, Richard Fisher, vertelde vandaag in een interview voor CNBC dat hij een correctie verwacht op de Amerikaanse aandelenMARKT.
Volgense de ex-topman van de Fed die nog maar net op pensioen ging, zou de correctie er één zijn van aanzienlijke omvang.
Amerikaanse aandelen zijn volgens Fisher “hyper-overpriced”, een gevolg van het jarenlange soepele monetaire beleid van de Federal Reserve.
Lees verder op Beurs.comDe vooruitgang in technologie en robotica zal uiteindelijk wellicht geen negatieve impact hebben op de tewerkstelling. Dat is de conclusie van een onderzoek van de Britse economische denktank Adam Smith Institute.
Opgemerkt wordt dat de toekomst zal moeten uitwijzen of de ontwikkeling van de robots echt tot bezorgdheid moet leiden en getroffen werknemers eventuele in staat zullen zijn om elders een alternatieve tewerkstelling te vinden, maar uit de huidige vaststellingen kan volgens het Adam Smith Institute worden afgeleid dat de automatisering vooral instrumenten levert die eerder de tewerkstelling zullen ondersteunen en aanvullen dan bedreigen.
Lees verder op Express.beBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl