Vorige week schreven we op Hollandgold dat de nieuwe internationale goudbeurs van Shanghai pas op 29 september haar deuren zou openen, maar die informatie bleek snel achterhaald. Tot verrassing van velen werd de goudbeurs op donderdag 18 september al geopend. Via deze beurs, die gevestigd is in de vrijhandelszone van Shanghai, krijgen buitenlandse investeerders voor het eerst directe toegang tot de Chinese goudMARKT, sinds 2013 de grootste afzetMARKT voor goud ter wereld.
Banken uit veertig verschillende landen kunnen goud verhandelen op het Chinese handelsplatform, dat een soort tegenhanger moet worden voor de Amerikaanse Comex. De goudcontracten hebben een omvang van 100 gram, 1 kilogram en 12,5 kilo en worden in Chinese yuan afgerekend. Dat betekent dat de rol van de dollar ook in de internationale goudhandel minder dominant zal worden.
Lees verder op HollandGold.nlEr spelen zich op de goudMARKT vreemde gebeurtenissen af. Een tijdje geleden vroeg de Bundesbank haar goudvoorraden terug. Die lagen om veiligheidsredenen in het buitenland opgeslagen, meer bepaald in Frankrijk, Duitsland en de Verenigde Staten. Achterliggende filosofie was dat in geval van een aanval van de Sovjet-Unie Duitsland als eerste geviseerd zou worden. En de Russen mochten in geen geval het goud van de Duitse centrale bank in handen krijgen.
[...]
Lees verder op Express.beMary Anne & Pamela Aden zijn in Europa voor de meeste investeerders nobele onbekenden maar in de U.S. genieten beide zusters een ijzersterke reputatie. Ze duiken regelmatig op in de media om hun visie over de gang van zaken op de MARKTen te geven. Een visie die nogal eens afwijkend kan zijn van wat algemeen wordt verteld.
Mary Anne & Pamela Aden zijn in Europa voor de meeste investeerders nobele onbekenden maar in de U.S. genieten beide zusters een ijzersterke reputatie. Ze duiken regelmatig op in de media om hun visie over de gang van zaken op de MARKTen te geven. Een visie die nogal eens afwijkend kan zijn van wat algemeen wordt verteld.
Het goud zal weer glanzen, zeg dat Mary Anne & Pamela Aden het gezegd hebben. De Aden zusters vermelden dat enkele maanden geleden nog niemand had gehoord van de ISIS strijders, van het islamitisch kalifaat waar deze naar streven en van het wild en bloeddorstig gedrag van de strijders die dergelijke doeleinden nastreven.
ISIS is er in geslaagd om grote delen van Irak en Syrië in te nemen en vormt nu niet meer of niet minder dan een bedreiging voor de veiligheid van de wereld. Volgens Mary Anne & Pamela Aden zijn we sinds het opduiken van deze beweging in een heel andere wereld wakker geworden, een wereld die bezwaarlijk veiliger genoemd kan worden.
Lees verder op SlimBeleggen.netHet Schotse referendum blijft natuurlijk ‘talk of the town’, maar de financiële MARKTen blijven er angstig rustig onder. Nochtans waarschuwen economen over desastreuze gevolgen als Schotland zijn onafhankelijkheid opeist. Een break-up van ’s werelds 6e grootste economie houdt beleggers dus ook niet wakker.
Het Schotse referendum blijft natuurlijk ‘talk of the town’, maar de financiële MARKTen blijven er angstig rustig onder. Nochtans waarschuwen economen over desastreuze gevolgen als Schotland zijn onafhankelijkheid opeist. Een break-up van ’s werelds 6e grootste economie houdt beleggers dus ook niet wakker.
Het Britse Pond daalde de laatste weken, vooral sinds bekend werd dat een “Yes” tot de mogelijkheden behoort. Toch staat het Briste Pond dit jaar nog steeds 2 % hoger ten opzichte van een mandje buitenlandse valuta.
De Britse beursindex presteert de laatste 6 weken in lijn met de beurs van Duitsland en Italië. Schotse aandelen doen het minder goed, maar slecht met een marge van 2 %. En de rentevoeten op Britse obligaties daalden zelfs. De 10-jarige Britse obligatie staat 0,5 % lager dan in het begin van het jaar.
Lees verder op Beurs.comEen van de grootste vraagtekens bij een onafhankelijkheid van Schotland is de vraag welke munt Schotland zal gebruiken. De Bank of England heeft al aangegeven dat Schotland maximaal 18 maanden het Britse Pond mag blijven gebruiken, als overgangsmaatregel. Niemand weet momenteel wat er na die 18 maanden moet gebeuren.
Een van de grootste vraagtekens bij een onafhankelijkheid van Schotland is de vraag welke munt Schotland zal gebruiken. De Bank of England heeft al aangegeven dat Schotland maximaal 18 maanden het Britse Pond mag blijven gebruiken, als overgangsmaatregel. Niemand weet momenteel wat er na die 18 maanden moet gebeuren.
In een publicatie van een Britse denktank kwam alvast het idee van Bitcoin naar voor. Het zou ook niet de eerste keer zijn dat Schotland de experimentele toer op gaat met zijn monetair systeem. In de 18e en 19e eeuw experimenteerde Schotland met private munten in een niet gereglementeerd banksysteem.
In dit systeem konden de 3 grootste privébanken elk hun eigen munt uitgeven. Deze munten werden gedekt door de goudvoorraden van de banken en het aanbod was afhankelijk van de MARKTwerking. Met Bitcoin als nieuwe munt zou Schotland opnieuw een banksysteem krijgen met privégeld.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl