Kredietbeoordelaar Fitch heeft vrijdag de kredietwaardering van euroland Slovenië met één stap verlaagd naar BBB+, vanwege de verslechterende economische vooruitzichten en het oplopende begrotingsTEKORT van het land.
Lees verder op RT[z]Sinds Chavez-protégé Nicolas Maduro vorige maand nipt de verkiezingen won, is de veelgeplaagde economie in het Latijns-Amerikaanse land er enkel nog verslechterd. Naast de meest elementaire basisproducten zoals melk, boter, koffie en tandpasta moeilijk te vinden zijn, blijkt nu ook een chronisch TEKORT aan... toiletpapier.
Lees verder op Express.beDe recente daling van de goud- en zilverprijzen en controverses rond een aantal figuren in de ‘liberty movement’ heeft bij een enkeling een moment van bezinning teweeg gebracht. Heeft alle angst- en pessimisme-porno wel zin? En kloppen bepaalde aannames wel? Er wordt immers al jaren geroepen dat een complete ineenstorting van ons financieel-economisch systeem nog slechts een kwestie van tijd is. Maar laten wij eerlijk zijn, de pleuris is nog niet uitgebroken, ondanks de hoge werkloosheid, oplopende TEKORTen en immense geldcreatie. De bussen rijden op tijd, supermarkten zijn bevoorraad en de euro en dollar zijn nog steeds wettige betaalmiddelen.
Lees verder op Biflatie.nlIn Hong Kong en Singapore betaalt men steeds meer premie voor goud. De goudprijs is weliswaar gezakt, maar door de sterk toegenomen vraag worden de premies steeds hoger. Er is een serieus TEKORT om aan de Chinese vraag te voorzien. Japanse handelaren zien een kans en exporteren hun goudbaren naar de Chinese markt. In maart importeerde China een recordhoeveelheid van meer dan 220 ton goud!
Lees verder op MarketUpdate.nlSinds de recessie officieel eindigde vier jaar geleden, leed de Amerikaanse overheid jaarlijks een TEKORT van $ 1 biljoen of meer. Maar dit TEKORT daalt, en het daalt snel. Voor dit fiscaal jaar, dat eindigt op 30 september, verwacht men een TEKORT van $ 642 miljard. Dit is $ 200 miljard lager dan de schattingen van 3 maanden geleden en nog maar 4 % van het bbp, aldus
Enkele jaren geleden piekte het overheidsTEKORT nog op 10 % van het bbp. Voor volgend jaar wordt nu een TEKORT van 2,1 % voorspeld. Dit is volgens economen een houdbaar TEKORT op de lange termijn. Deze economen waarschuwen wel dat het TEKORT niet te snel mag dalen. Dit kan een negatief effect hebben op de tewerkstelling en de economische heropleving in de kiem smoren.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl