De beurzen gingen vandaag wereldwijd behoorlijk omlaag vanwege een combinatie van slecht nieuws en slechte vooruitzichten. De AEX index ging direct vanaf de opening al omlaag en de BEL20 probeerde de schade in de ochtend nog te beperken tot een klein verlies. Na het middaguur gingen zowel de beurs in Amsterdam als de beurs in Brussel verder omlaag.
Een combinatie van slecht nieuws omtrent Spanje en tegenvallende bedrijfscijfers en verwachtingen van bedrijven drukten vandaag de koersen op de beurzen omlaag. Kredietbeoordelaar Moody’s drukte wederom een stempel op de beurzen door het afwaarderen van vijf regio’s in Spanje. Naast de afwaardering van de kredietwaardigheid van de regio’s werd vandaag ook bekendgemaakt dat de economie in Spanje nu voor het vijfde kwartaal is gekrompen. De economische crisis in Spanje lijkt hiermee allemaal verder te verslechteren en er werd zelfs gesproken over een begrotingsTEKORT welke ruim hoger zal uitkomen dan de eerdere verwachting.
Lees verder op beursig.nlHet gat in de Europese begroting voor dit jaar is bijna 9 miljard euro. Dat maakte Europees Commissaris Janusz Lewandowski (Begroting) dinsdag in het Europees Parlement in Straatsburg bekend.
Het leeuwendeel van het bedrag is bedoeld voor steun aan achtergestelde gebieden en agrarische ontwikkeling.
Lees verder op nu.nlWeet u nog? Vorige week wist president Hollande met de nodige bravoure en de blik van een staatsman te melden dat de crisis nu toch voorbij was. De nieuwste cijfers uit Griekenland en Spanje laten echter heel wat anders zien. Bij de Grieken viel het TEKORT nog hoger uit dan de toch al verwachte zorgelijke cijfers. Het begrotingsTEKORT kwam uit op 9,4% van het BBP en de staatschuld op 170,6%. Geprognotiseerd waren 9,1% en 165,3%. Onze vrienden in Spanje tonen als begrotingsTEKORT nu 9,4%, terwijl men was uitgegaan van 8,5%.
[...]
Lees verder op Biflatie.nlHet overheidsTEKORT en de staatsschuld van Griekenland zijn vorig jaar hoger uitgevallen dan aanvankelijk was geraamd. Dat blijkt uit data die het Griekse nationale statistiekbureau heeft gepubliceerd.
Lees verder op RT[z]Duitsland krijgt te maken met een steeds groter TEKORT aan geschoolde arbeidskrachten, dat in het jaar 2025 opgelopen zal zijn tot 3,5 miljoen.
Duitsland krijgt te maken met een steeds groter TEKORT aan geschoolde arbeidskrachten, dat in het jaar 2025 opgelopen zal zijn tot 3,5 miljoen.
De toestroom van Oost-Europese arbeiders is tot op heden volstrekt onvoldoende gebleken om die ontwikkeling tot staan te brengen, waarschuwt het Duitse UWV vrijdag in Duitse media.
Het openstellen van de grenzen voor Oost-Europeanen heeft volgens UWV-directeur Raimund Becker niet het gewenste effect gehad. In plaats van naar Duitsland zijn veel werkzoekenden naar Groot-Brittannië gegaan.
Lees verder op nu.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl