De uitslag van de Franse verkiezingen heeft veel beleggers kennelijk gerust gesteld, want de volatiliteitsindex van de S&P 500 index zakte opeens met 22%. Het feit dat niet Marine Le Pen, maar Emmanuel Macron het hoogste percentage kiezers wist te bemachtigen gaf de aandelenmarkten WERELDwijd vleugels. De AEX index opende 2,5% hoger en bereikte daarmee het hoogste niveau sinds het uitbreken van de financiële crisis. De Duitse Xetra Dax bereikte een nieuwe record, terwijl de Franse CAC40 index 4% hoger opende.
Lees verder op MarketupdateHoeveel goud is er per hoofd van de bevolking? Dat is een vraag die lastig te beantwoorden is, omdat minder dan 20% van al het goud in de WERELD in handen is van centrale banken en instituten als het IMF, de ECB en de BIS. Het meeste goud in de WERELD bestaat uit sieraden, ornamenten en beleggingsgoud, edelmetaal dat in private handen is.
Lees verder op GoudstandaardBitcoin was de eerste digitale cryptomunt die echt doorbrak. Sindsdien is de interesse in cryptomunten alleen maar geëxplodeerd. Volgens CoinMarket zouden er momenteel meer dan 700 cryptomunten circuleren over heel de WERELD. Samen hebben alle cryptomunten een marktwaarde van bijna $30 miljard.
Hoewel dit een aanzienlijke marktwaarde is voor zo’n jonge sector, komt het grootste deel ervan op naam van slechts enkele munten. Bitcoin is veruit de grootste cryptomunt en neemt 2/3 voor zijn rekening met een marktwaarde rond de $20 miljard.
Lees verder op SlimBeleggen.netEr is één land ter WERELD dat al jarenlang onafgebroken groeit. Indien er de komende weken geen catastrofe gebeurt, dan wordt Australië op 30 juni het land met de langste aaneengesloten periode zonder recessie ter WERELD. Dat zijn dan 104 kwartalen of 26 jaar. Wat is het succesrecept van onze tegenvoeters?
Lees verder op HLN.beDe Verenigde Staten zijn al decennia lang de belangrijkste economie ter WERELD. Dit door tal van factoren waarbij de Amerikaanse munt, de dollar de WERELDmunt bij uitstek was en is. Wat echter vaak over het hoofd gezien wordt is de enorme schuld opgebouwd door de Verenigde Staten welke enkel beheersbaar blijft door de kracht van de dollar. Het IMF waarschuwt nu echter expliciet voor het oplopen van deze schulden.
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl