Wie denkt dat de correctie in de energiesector nog zal komen zou zich mogen afvragen of niet juist deze prijsdaling de correctie geweest is. Hier lijkt een bubbel leeg te lopen en we hoeven ons waarschijnlijk niet af te vragen wie deze afschrijvingen zal gaan compenseren.

Het gaat van kwaad tot erger in de olie-industrie. De olieprijs heeft zijn diepste punt bereikt sinds zes jaar en is afgezakt tot $42.30 - ja, en ondertussen ook weer ietsjes hersteld. Het betreft hier de zoveelste daling, nu een afname van 15 procent sinds 4 maart.

Investeerders gaan kapot aan lage olieprijs

Leuk voor de consumenten die aan de pomp staan in Amerika, maar investeerders in deze sector zijn op dit moment een stuk minder gelukkig. Schuldpapier uitgegeven door oliemaatschappijen zijn in tien dagen tijd 7 miljard dollar minder waard geworden. Olieproducent Energy XXI Ltd. bijvoorbeeld gaf twee weken geleden nog voor $1,45 miljard aan obligaties uit. Kopers hiervan hebben de waarde van dit papier met 10 procent zien instorten. Nog een voorbeeld is Comstock Resources Inc., een andere oliemaatschappij, dat haar uitgegeven waardepapier met 7 procent zag afnemen sinds 6 maart.

Het wordt stilaan de vraag of oliemaatschappijen aan hun toekomstige financiële verplichtingen kunnen blijven voldoen. De afgelopen drie jaar zijn bedrijven in deze sector een schuld aangegaan met een omvang van 120 miljard dollar waaraan het uitbreken van de schalierevolutie in de Verenigde Staten ten grondslag heeft gelegen.

De olieprijs leek zich eindelijke te gaan stabiliseren, met daarop uitgiftes van nieuwe obligaties als reactie. De markt snakte en hapte. Zelfs energiemaatschappijen die door ratingbureau's tot junk zijn beoordeeld wisten het voor elkaar te krijgen om enkel dit jaar al voor 9,4 miljard dollar aan obligaties aan de markten te slijten. Dat is twee keer zoveel als het laatste kwartaal vorig jaar. Maar helaas zien investeerders ook de waarde van deze beleggingen als sneeuw voor de zon wegsmelten.

.....

De olieprijs blijft verder dalen wegens een overcapaciteit in de Verenigde Staten. Hoewel veel boring installaties al zijn stilgelegd, blijven de oliereserves in Amerika verder oplopen. Op dit moment staat de olieproductie in Amerika op het hoogste niveau in 30 jaar. De winsten op obligaties uit de oliesector gemaakt in februari, de maand waarin de olieprijs zich leek te herstellen, zijn intussen weer helemaal verdampt door het nóg verder wegzakken van de olieprijs.

Correctie olieprijs

Mogelijk zien we hier een enorme bubbel leeglopen en de vraag is wie deze schuld zal dragen. Mogelijk zal hetzelfde plaatje als in de begintijd van deze crisis worden afgespeeld waarbij overheden en centrale banken zullen bijspringen. Wie denkt dat de correctie nog zal komen zou zich mogen afvragen of niet juist deze prijsdaling de correctie geweest is.

Snel inspelen op de olieprijs doet u met Plus500.

Disclaimer:

Plus500UK LTD is authorised and regulated by the Financial Conduct Authority.

Plus500 CY LTD is authorised and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission.

Plus500 AU LTD is regulated by Australian Securities and investments Commission.

Plus500 staat onder de naam Plus500 ltd., Universal Engine ltd. geregistreerd bij de Nederlandse AFM en de Britse Financial Conduct Authority (registratienummer: 509909).

Dankzij de Financial Conduct Authority registratie zijn uw financiële tegoeden bij Plus500 verzekerd tot 50.000 Britse pond bij bijvoorbeeld een faillissement van Plus500.

* De getoonde prijzen zijn CFDs en worden aangeboden door Plus500 en zijn GEEN marktprijzen.

* risicowaarschuwing: uw kapitaal is in gevaar