De S&P500 heeft flinke rally gemaakt, maar nu is de S&P500 wel bij een belangrijk punt aangekomen. Zal de S&P door de fibonacci retr. van 1,272 breken of zal er een correctie komen?

Houdt de 1.510 in de gaten

Op de hieronder staande grafiek is de S&P500 te zien. Om de fibb. Retr. Te bepalen heb ik een top gepakt van rond de 1.475 punten en de laatste bodem gepakt van rond de 1.345. Wie goed kijkt ziet ook dat de verschillende correcties in de opwaartse trend vanaf de bodem vaak plaatsvonden rond een fibb. Retr. en ook kan diegene zien dat we nu wederom bij een belangrijke fibb. Retr. zijn aanbelandt. Te zien is dat de S&P500 afgelopen dinsdag erg dicht in de buurt van de 1510 kwam, maar daar vervolgens weer van afdreef. Ik zou het niet vreemd vinden wanneer de markt, na een flinke opwaartse rally te hebben gemaakt, nu een pas op de plaats zou doen. Zelf acht ik het dus mogelijk dat de S&P de komende dagen niet door de 1510 komt en een correctie naar beneden begint. Een klein barstje in het landschap was namelijk al eerder te zien, namelijk afgelopen maandag, toen de S&P in de min eindigde.


Afbeelding 1.1: mogelijk barstje in S&P500
Klik hier voor een grotere weergave

Trend is nog steeds sterk

Zoals in mijn eerdere columns in beschreven, denk ik dat de trend van de S&P erg goed is. Hoewel de S&P overbought is, denk ik toch dat de rally nog wel even aan kan houden, omdat dit bij de Nieuwjaarsrally van vorig jaar en de rally van medio 2012 ook het geval was. Deze mogelijke correctie zou ik dus zien al een kleine afkoeling om vervolgens mogelijk weer door te stomen. Wanneer de S&P echter direct door deze weerstand breekt, dan zou dat wel een teken van kracht zijn en kunnen er nieuwe hoogtes worden bereikt.