Egypte: Dit jaar is het tekort aan diesel nog nijpender. Bij tankstations zijn al vechtpartijen uitgebroken over de beperkte hoeveelheid diesel, die elke klant mag tanken. Er raakten 27 mensen gewond.
[...]
Kenia: Ook in Kenia is er een tekort aan brandstof. Voor de tankstations in Nairobi stonden lange rijen auto’s. Slechts weinigen zijn weggereden met een volle tank.
[...]
Rusland: Rusland heeft een speciale uitvoerheffing ingesteld op benzine. De belastingmaatregel moet voorkomen dat er in Rusland een tekort ontstaat, door export naar buurlanden (die graag voor de benzine willen betalen).
[...]
China: In China dreigt ook een tekort aan diesel. De regering heeft de export van diesel naar andere Aziatische landen stilgezet, met uitzondering van Hong Kong en Macau. Hierdoor wordt het brandstoftekort doorgespeeld naar andere Aziatische landen.

