Het is al weer meer dan 30 jaar geleden dat ik met deze titel een lezing hield in de Jaarbeurshallen in Utrecht. Het was een dag om nooit meer te vergeten, want het veranderde mijn leven op slag. Het was werkelijk alsof ik de luxe van een kankercel aantastte: een kankercel die tijdens zijn leven steeds rijker wordt gevoed, terwijl de rest van het lichaam langzaam wegkwijnt.

Zo’n 10 jaar later verscheen er een boek van Prof. Mc Murthry uit Canada met als titel “The cancerous stage of capitalism”. Had ik een mede-lotgenoot gevonden? Natuurlijk schreef ik hem aan, maar heb nooit antwoord gekregen. Nu zijn we weer 20 jaar verder en rollebollen alle economisch geleerden over elkaar heen over hoe wij de crisis te lijf moeten gaan en onderwijl tekent zich een groot onheil aan: het verdwijnen van onze voedingselicter “het stinkend geld”.

Ik werd enkele jaren geleden door RTLZ verbannen, nadat ik contacten had gezocht met Prof. Tissen en Willem Middelkoop en onderwijl ging het eindspel enthousiast door alsof er slechts een vuiltje moest worden weggewerkt. Misschien denkt u dat ik nu erkenning zoek voor het feit dat de Hoge Heren die Regeren mijn noodkreet negeerden. Maar het tegendeel is eerder waar. De erkenning heb ik al gekregen door wat er nu aan de hand is.

In de tussentijd heb ik niet stil gezeten en heb slechts mijn research-terrein verlegd van “doktertje spelen” naar een zoektocht naar culturen die in het verleden zijn gekomen en weer gegaan. Allemaal eindigden zij met de nalatenschap van grootse werken en grote rijkdom, maar tevens bittere armoede en slavernij. Nu kunt u wel roepen dat wij de slavernij hebben afgeschaft, maar als u bereid bent om iets anders te kijken is dat wel de schijn die bedriegt.

Al onze hypotheken op o.a. onze behuizing hebben ons slaaf gemaakt van het systeem zodat wij hard moesten werken om alle touwtjes aan elkaar te knopen. Er werden zelfs allerlei lokkkertjes als “belasting-voordeel” in verwerkt, waar bijna iedereen enthousiast gebruik van maakte. Dit is nu wel meer dan duidelijk geworden en zo worden werknemers opgejaagd om extra uren te draaien met vaak minder mensen op de werkvloer.

Zelfs de pensioenleeftijd werd steeds verder verhoogd en onderwijl neemt te jeugd-werkeloosheid zienderogen toe omdat zij geen ervaring hebben en daardoor te duur zijn voor de werkgever. Ook hij kan niet anders, want ook zijn bedrijf vaart op schulden, die nu - nu de nood komt aan de man - nauwelijks nog weten hoe het hoofd boven water te houden. Is dat alles geen verkapte vorm van slavernij?

Natuurlijk roept de regering “eigen schuld... dikke bult”. Maar nu uw dwingende vraag: Hoe kan men kanker nu vergelijken met onze economie? Het lijkt misschien absurd om zo’n vergelijking te maken. Laat mij beginnen te zeggen dat de boze genius kanker -als we weten hoe dit ontstaat - helemaal niet zo boosaardig is als wij denken. Het is namelijk een “ultimate overlevingsdrift” wanneer er een genetisch defect is ontstaan. En dat defect ontstaat door iets dat wij erflast noemen. Dit moge dan om algemene en economische redenen niet worden gezegd, maar onze erflast die wij van vader op zoon en van moeder op dochter overerven zijn emoties en/of spanningen die van generatie op generatie toenemen.

Dit is vrij eenvoudig te onderzoeken met o.a genetisch onderzoek, maar eveneens met acupunctuurmetingen. En die afwijkingen noemen wij karakter. Die afwijkingen gaan zo ver door totdat er een heus defect is in het functioneren in “lichaam en geest van leven”. Het is dus een geleidelijke aftakeling. Dit is niets nieuws. Het was al in de verre oudheid bekend. En die geest van leven is dus de oorzaak van een samenleving, die gaat “kankeren”en gaat “verkankeren”.

En vreemd genoeg valt deze verkankering in een heersende cultuur [ nu het Westen] precies samen met de wisseling van de sterretijden met een looptijd van ongeveer 2600 jaar. De meest bekende studies over deze cyclische processen is de zgn. kabbala-leer, die voornamelijk door de Joodse hoge geestelijkheid wordt beoefend. Nostradamus was één van hen. Misschien gaat er nu een lichtje branden waarom de Rothschild’s en Rockefellers achter de schermen samen met Goldman Sach de wereld van het grote geld beheersen. Zij weten als geen ander hoe de toekomst eruit ziet als zijnde een wetmatigheid. Behalve dat zij dit op cryptische wijze op de dollar-biljetten hebben afgedrukt, is het ook niet voor niets dat zij al decennia geleden in Zuid Amerika begonnen te bouwen aan ondergrondse locaties omdat daar vlogens de wetenschap de fall-out van de kernoorlog tussen Ooste en West gering zou zijn.

Dit is een zeer moeilijke studie en ik volgde een iets andere weg: een oude doctrine uit het oude China, waarvan wij nog slechts de acupunctuurleer kennen. Sorry, ik weet niet hoe ik het simpeler kan uitleggen. Op de website Wetenschap-Eindtijd staat hierover uitvoeriger bericht. Met andere woorden: Wij kunnen er niets aan doen dat we zo rijk en gierig zijn geworden, want dit hoort nu eenmaal bij het komen en gaan van de culturen en daar kunnen wij - of we willen of niet - geen donder aan doen.