Zoals vele enthousiaste volgers van goud de afgelopen periode hebben kunnen zien is de goudprijs is relatief korte tijd met met behoorlijke sprongen opgelopen. Zo is vandaag zelfs de belangrijke grens van 1700 dollar per troy ounce doorbroken! Opmerkelijk om te zien is dat goud snel reageert op het vertrouwen van beleggers en overheden in de wereldwijde economie.
Zo is al veel langer bekend dat een daling van de dollarkoers ervoor zorgt dat de goudprijs in veel gevallen stijgt. Maar opvallender om te zien is dat uitspraken van belangrijke personen bij Centrale Banken ervoor kunnen zorgen dat de prijs van goud een stijging of daling doormaakt. Zo was te zien dat na de uitspraken van de FED met betrekking tot aankomende extra steunmaatregelen de goudprijs explosief steeg, maar is ook te zien dat daarna de prijs stabiliseert in afwachting van de woorden van de ECB.
We kunnen aan de hand van de afgelopen weken een voorzichtige conclusie trekken dat goud een goede weerspiegeling is van hoe de crisis ervoor staat. Wanneer er steunmaatregelen nodig zijn om de economie uit een crisis te helpen is te zien dat de goudprijs oploopt, terwijl goede economische cijfers ervoor zorgen dat goud nauwelijks van zijn plek afkomt.
Hier schuilt wel een gevaar: Wanneer de ECB de eerder deze week uitgesproken plannen voor aanvullende opkooprogramma's van obligaties voor in problemen verkerende euro landen niet waar gaat maken, zal als gevolg hiervan de goudprijs gaan dalen. Alles draait om vertrouwen, het is daarom te hopen dat Europa na de concrete maatregelen van de FED nu ook orde op zaken gaat stellen. Als dit gebeurd komen er nog mooie tijden aan voor de koers van edelmetaal!
