De redenering van veel beleggers die (terecht) positief zijn voor een bepaalde grondstof, is vaak dat men dan impulsief en soms zelfs willekeurig voor aandelen van grondstoffenbedrijven kiest om zo in de grondstof te beleggen.
Het is uiteraard correct dat je bij een belegging in de grondstoffensector start bij de zoektocht naar een grondstof, waarbij het aanbod en de vraag op langere termijn hoogstwaarschijnlijk evolueren op een wijze die de prijs van de grondstof ten goede komt en een bedrijf dat ze ontgint toenemende winsten zal opleveren. Dat is inderdaad het uitgangspunt.
Maar dat betekent echter niet dat een stap naar een aandeel van zulk bedrijf identiek is aan een positie in de grondstof.

