Het koersgeweld zet onverminderd door
Januari 2012 belooft een geweldige beursmaand te worden. Het momentum zit er goed in. Diverse tegenvallende bedrijfsresultaten (Google, GE, ...) worden genegeerd. Beleggers zijn het negativisme (voorlopig) beu en kijken liever omhoog. Met als gevolg opnieuw een fantastische beursweek. De belangrijkste indices in de VS stegen met 2 à 3 procent, terwijl de Europese tegenhangers bijna 5% aandikten.
Afbeelding 1.1: Major U.S. Indexes (klik voor vergroting)
Dit positieve sentiment wordt bevestigd door verschillende signalen. De volumes nemen toe met de stijgende koersen. De kortetermijn gemiddeldes zijn opwaarts gericht, terwijl de langetermijn gemiddeldes uitbodemen. In Europa overschreed de DAX index, alhoewel nipt, het 200-daags gemiddelde. In de VS realiseerde de Dow Jones index een Golden Cross formatie. Maar het belangrijkste signaal voor ons is de volatiliteit.
De VIX donderde op het einde van de week onder de cruciale grens van 20 indexpunten. Hiermee verlaat de graadmeter definitief het woelige terrein. Een bevestiging van een nieuwe jonge stierenmarkt op de beurs. Jawel dames en heren, u leest het goed, een nieuwe bull market voor aandelen!
Onze voorspelde najaarsrally van 2011 zet door in het nieuwe jaar. En nog altijd hebben we het gevoel dat we contrair handelen. Het algemeen sentiment is somber. We hoorden afgelopen week een econoom een periode van ‘verhoogde volatiliteit’ voorspellen voor de komende jaren. Het was dezelfde econoom die in het voorjaar van 2008 nog geen wolkje aan de lucht zag, ondanks dat toen alle beurssignalen op rood gingen!
U mag zich dus aan een periode van lage volatiliteit verwachten, wat zich vertaalt in hogere beurskoersen. Om maar te zeggen: contrair beleggen is niet hetzelfde als contrair denken. Contraire denkers filosoferen tegen het systeem en de heersende machten. Maar contrair beleggen wil soms ook zeggen ‘meeliften op het systeem indien nodig’.
Afbeelding 1.2: $SPX (S&P 500 Large Cap Index) INDX 20 jan 2012
(klik voor vergroting)
Het geeft meteen een antwoord op uw vele vragen waarom wij in hemelsnaam positief kunnen zijn over de markten gezien de rampzalige financiële status van onze maatschappij.
Handel tegen uw instinct: het loont! We spreken uit ervaring. Onze vaste lezers zullen zich nog wel herinneren dat we midden oktober een kijkje gaven in onze persoonlijke portefeuille. Bijna niemand durfde ons toen te volgen in onze aankoop. De angst regeerde! Vandaag zit onze persoonlijke aankoop al op een winst van +40%. Raar maar waar, nog steeds moet niemand iets weten van de sector, dus we zijn quasi verzekerd van nog meer koerswinsten!
Uiteraard blijven we waakzaam, want het gevaar schuilt steeds in een klein hoekje. Maar vandaag luidt ons advies: let your profits run. Dat zullen onze abonnees van het Groeimarkten Rapport graag horen, want 2012 kende alvast een spectaculaire start voor hen. We hebben in 2011 alles uit de kast moeten halen om de twijfelende beleggers in groeilanden aan boord te houden. Hun geduld wordt vandaag rijkelijk beloond.
Nu maandag hebben we weer een dikke pil voor u klaar. In het nieuwste Groeimarkten Rapport zijn updates van onder meer:
- Euronav
- Boskalis
- Bekaert
- Vopak
- Vallourec
Kortom, we nemen onze lokale spelers met een focus op de groeilanden onder de loep. Diverse advieswijzigingen worden doorgevoerd voor de nieuwe handelsweek!
