Niemand wil zijn vuile was buiten hangen, dus wanneer er negatieve gegevens gepresenteerd moeten worden, probeert men hiervan de schade zoveel mogelijk beperkt te presenteren. Zoals we al in een eerder verschenen artikel hebben uitgelegd, kun je cijfers altijd goed manipuleren. We hebben hier nu weer een duidelijk voorbeeld bij de kraag gegrepen.
Wanneer er van de van 100 mensen die in 2008 aan het werk waren er nu nog maar 80 aan het werk zijn, kun je toch het volk wijs maken dat er een werkloosheidscijfer is van 10 procent. Je gaat ze namelijk niet vertellen dat de overige 10 procent het zoeken al heeft opgegeven. En dat is nu precies het geval met het werkloosheidscijfer in de United States. Op zo een manier kun je jarenlang volhouden dat het werkloosheidscijfer rond de 10 procent blijft schommelen. Het echte werkloosheidscijfer op dit moment in de States ligt dichter bij de 20 procent dan 10 procent.
You cannot spend yourself out of this problem, you can only produce yourself out of these problems.
Economisch herstel is pas weer mogelijk als mensen weer aan het werk gaan. Een oplossing van de werkloosheid zou kunnen zijn dat de consument weer gaat shoppen. En mensen gaan pas weer shoppen als men weer werk heeft. Het punt is dat de stimulus om deze cyclus op gang te zetten simpelweg niet bestaat. Er is geen land meer die investeert in de States. China, dat voorheen altijd maar staatsobligaties kocht, en dus de motor in de States aan de gang hield, heeft zicht terug getrokken. Nu moeten de States haar eigen monopolie geld gaan drukken met onvermijdelijke gevolgen van dien.
Mensen die nog steeds geloven dat beursen een afspiegeling zijn van de echte economie, en dat zijn er heel veel, zullen zich nog steeds in de maling laten nemen door te denken dat wanneer de koersen de lucht in gaan, het ook goed gaat met de echte economie. Deze misleiding, die nu nog enig goed werk verricht, is een van de weinige instrumenten die de motor van het systeem nog draaiende houdt. Echter, de motorolie is hoognodig aan vervanging toe. Waarschijnlijk valt er in Irak nog wat olie te halen.
Sommige mensen kun je altijd in de maling nemen, je kunt iedereen voor een periode in de maling nemen, maar je kunt nooit voor altijd iedereen in de maling nemen
Het feit dat de United States in een staat verkeert van een absolute catastrofale economische ineenstorting, kan nu nog verborgen worden gehouden voor het grootste gedeelte van de mensheid. Voeg hieraan toe de enorme globale groei van het anti-Amerikanisme, en je hebt een ineenstorting van een historisch rijk dat vergelijkbaar is met de val het het Romeinse en het Britse rijk.
Het zal niet lang meer duren voordat de steeds verder groeiende problemen niet meer verborgen gehouden kunnen worden.
Lees verder:
http://www.thecomingdepression.net/main-street/scams/is-10-percent-unemployment-the-new-normal-fed-says-so/
