Noord-Europa kreunt onder de waanzinnige Europese sancties tegen Rusland. Nergens wordt de economische weerslag van die sancties zo hard gevoeld als in de agro-industrie. Ook Belgische en NEDERLANDse boeren moeten zware kosten incasseren als gevolg van de sancties.
Nergens wordt de agro-industrie echter zo hard getroffen als in Noord-Europa.
Eerder deze week berichtten we hier bij beurs.com over de drama’s bij de melkveeboeren en zuivelindustrie in Zweden.
Vandaag is Finland aan de beurt.
Lees verder op Beurs.comDe Amerikaanse aandelenbeurzen stegen maandag tussentijds naar nieuwe recordniveaus. Beleggers moesten het vrijwel zonder groot nieuws doen. Wel stonden enkele bedrijven in de belangstelling wegens overnames en gaven stijgende grondstoffenprijzen richting aan de handel.
De Dow-Jonesindex stond omstreeks 19.30 uur (NEDERLANDse tijd) 0,4 procent hoger op 18.653 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg ook 0,4 procent tot 2192 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,7 procent tot 5268 punten.
Lees verder op z24.nlABP is het grootste pensioenfonds van NEDERLAND met in totaal bijna 2,9 miljoen deelnemers. Een dreigende pensioenkorting raakt één op de zes NEDERLANDers.
ABP is het grootste pensioenfonds van NEDERLAND met in totaal bijna 2,9 miljoen deelnemers. Een dreigende pensioenkorting raakt één op de zes NEDERLANDers.
De financiële positie van ambtenarenpensioenfonds ABP is afgelopen maand verder verslechterd. Het grootste pensioenfonds van NEDERLAND zag zijn dekkingsgraad in juli de kritische grens bereiken, waardoor de kans is gegroeid dat de uitkeringen van gepensioneerden en de pensioenopbouw van werknemers volgend jaar worden verlaagd.
De dekkingsgraad van het ABP bedroeg eind juli 89,9 procent, tegen 90,6 procent een maand eerder. Daarmee staat de graadmeter voor de mogelijkheden van het fonds om aan zijn toekomstige verplichtingen te kunnen voldoen op de kritische grens van circa 90 procent.
Lees verder op z24.nlDe NEDERLANDse vastgoedbeleggingsmarkt is mogelijk op weg naar een recordomvang van 12 miljard euro in 2016.
De NEDERLANDse vastgoedbeleggingsmarkt is mogelijk op weg naar een recordomvang van 12 miljard euro in 2016.
Het eerste halfjaar is "uitstekend" begonnen, meldt vastgoedadviseur Cushman & Wakefield maandag. Zowel nationale als internationale investeerders en private equitypartijen hebben interesse in de NEDERLANDse vastgoedmarkt.
Dat NEDERLAND afkoerst op een record komt volgens de organisatie door de gunstige verhouding van de NEDERLANDse aanvangsrendementen ten opzichte van bijvoorbeeld 10-jarige staatsobligaties. Daarnaast is vastgoed een aantrekkelijke investering vanwege de aanhoudend lage rente.
Lees verder op nu.nlIn mei 2016 exporteerde NEDERLAND, volgens de cijfers van de JODI Gas World database, 3634 miljoen m³ aardgas: 500 miljoen m³ meer dan in mei 2015.
In mei 2016 exporteerde NEDERLAND, volgens de cijfers van de JODI Gas World database, 3634 miljoen m³ aardgas: 500 miljoen m³ meer dan in mei 2015.
Maar in mei 2016 importeerde NEDERLAND 3809 miljoen m³ gas en dat was ruim 400 miljoen m³ meer dan vorig jaar. Hieronder zie je de maandelijkse hoeveelheid geïmporteerd aardgas over de laatste 5 jaar. De donkere doorgetrokken lijn geeft het voortschrijdend gemiddelde over 12 maanden weer.
De aardgasimport was in mei 2016, net als vorig jaar groter dan de export. In mei 2016 bedroeg de netto-import van aardgas 179 miljoen m³.
Lees verder op CassandraclubBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl