De NEDERLANDse pensioenfondsen zijn er afgelopen maand opnieuw slechter voor komen te staan. Dit komt voornamelijk doordat de rente verder is weggezakt. Ook verloren de fondsen geld op de beurs.
De NEDERLANDse pensioenfondsen zijn er afgelopen maand opnieuw slechter voor komen te staan. Dit komt voornamelijk doordat de rente verder is weggezakt. Ook verloren de fondsen geld op de beurs.
De gemiddelde dekkingsgraad is in september met 3 procentpunt gedaald van 102 naar 99 procent, blijkt uit donderdag gepubliceerde cijfers van onderzoekbureau Aon Hewitt. De graadmeter geeft aan in hoeverre de fondsen kunnen voldoen aan hun verplichtingen.
Aon waarschuwt ervoor dat veel fondsen de pensioenen voorlopig niet kunnen verhogen (indexeren). De zogenoemde beleidsdekkingsgraad, gebaseerd op de gemiddelde dekkingsgraad van de afgelopen twaalf maanden, liep met 1 procentpunt terug tot 105 procent.
Lees verder op nu.nlDe angst voor een negatieve spiraal van prijzen en lonen is voorlopig niet van toepassing op NEDERLAND. Belangrijkste reden: lonen volgen de lagere consumptieve prijzen niet.
De angst voor een negatieve spiraal van prijzen en lonen is voorlopig niet van toepassing op NEDERLAND. Belangrijkste reden: lonen volgen de lagere consumptieve prijzen niet.
Voor de eurozone is het nog altijd een belangrijk thema: hoe gevaarlijk zijn aanhoudend lage prijzen? Geringe prijsstijgingen, of erger nog breed gedragen prijsdalingen, duiden op economische zwakte. Consumenten zijn in dat geval koopschuw en bedrijven zien geen mogelijkheden om hogere prijzen te rekenen.
Lees verder op z24.nlHet verschil tussen de verwachte pensioenleeftijd van NEDERLANDse werknemers en de gewenste pensioenleeftijd is vergeleken met een jaar eerder opgelopen met negen maanden tot 3,4 jaar.
Het verschil tussen de verwachte pensioenleeftijd van NEDERLANDse werknemers en de gewenste pensioenleeftijd is vergeleken met een jaar eerder opgelopen met negen maanden tot 3,4 jaar.
Dat is de uitkomst van een donderdag gepubliceerd rapport van onderzoeksbureau Gfk in opdracht van verzekeraar Delta Lloyd.
Mensen zijn volgens het onderzoek negatiever over langer doorwerken na de pensioenleeftijd van 67 jaar. Vorig jaar vond 22 procent van de ondervraagden langer doorwerken goed bespreekbaar, nu is dat percentage gedaald naar 15 procent.
Lees verder op nu.nlDe maandelijkse conjunctuurindicator van het CBS bevestigt wat al even duidelijk was. BNR's macro-econoom Kees de Kort: "De NEDERLANDse economie bevindt zich in een opwaartse beweging."
Of, beter gezegd: "De zon schijnt buiten en de zon schijnt binnen. Het aantal kleine plusjes neemt toe, het aantal kleine minnetjes neemt af. Het gaat niet allemaal erg snel, maar de richting van de beweging is heel nadrukkelijk omhoog."
Lees verder op BNR.nlDe seinen voor de NEDERLANDse economie staan op groen.Ā Bijna alle economische indicatoren die het Centraal Bureau voor de Statistiek gebruikt doen het momenteel beter dan het langjarige gemiddelde. Alleen de rente gedraagt zich abnormaal.
Dat bleek vrijdag uit de zogenoemde conjunctuurklok van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Lees verder op z24.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl