Dit betreft voor 91 procent aan exportproducten die in NEDERLAND zijn geproduceerd en waar relatief veel aan wordt verdiend.
Dit betreft voor 91 procent aan exportproducten die in NEDERLAND zijn geproduceerd en waar relatief veel aan wordt verdiend.
Van de totale export naar Rusland is 60 procent op eigen bodem gemaakt, de rest is wederuitvoer. Daarbij worden producten niet in NEDERLAND gemaakt, maar geïmporteerd. Daar wordt een stuk minder aan verdiend. Als de wederuitvoer niet wordt meegerekend, is het aandeel geboycotte goederen niet 0,1, maar 0,2 procent uit van de totale uitvoer.
[...]
Het Russische deel bestaat dus uit minder dan 2 procent van de totale export, waardoor Rusland de elfde plaats inneemt op de lijst van voor NEDERLAND belangrijkste exportlanden.
Lees verder op nu.nlDe economische handelsoorlog met Rusland zal in de landbouw, voedingsmiddelenindustrie en delen van de transportsector en de groothandel duidelijk voelbaar zijn, meldt ING.Tienduizend banen in NEDERLAND zouden hierdoor verloren kunnen gaan.
De directe en indirecte handel van deze sectoren met Rusland levert ons 937 miljoen euro per jaar op, aldus de bank. De sancties zouden in deze sectoren mogelijk 10.000 banen kunnen raken, een vijfde van de banen verbonden aan handel met Rusland.
Lees verder op rtlnieuws.nlRusland en Europa zijn economisch nauw met elkaar verbonden. Onder meer doordat Europese landen een grote afnemer zijn van Russisch gas. Maar volgens directeur Richard van de Sanden van wetenschappelijk instituut voor energieonderzoek DIFFER in Nieuwegein hoeft Europa, en daarmee NEDERLAND, niet afhankelijk te zijn van Russisch gas.
Rusland en Europa zijn economisch nauw met elkaar verbonden. Onder meer doordat Europese landen een grote afnemer zijn van Russisch gas. Maar volgens directeur Richard van de Sanden van wetenschappelijk instituut voor energieonderzoek DIFFER in Nieuwegein hoeft Europa, en daarmee NEDERLAND, niet afhankelijk te zijn van Russisch gas.
Maar dan moet de politiek wel bereid zijn te investeren in alternatieve energiebronnen, zegt Van de Sanden. „NEDERLAND houdt zich nu te veel vast aan ouderwetse energiebronnen.” De technologie om elektriciteit, opgewekt uit windmolens en zonnepanelen, om te zetten in synthetische brandstof, is er al. „Uit zonlicht, water en CO2 uit de lucht kun je in feite alle brandstoffen maken die je wil. Je recycelt de verbrandingsproducten telkens tot nieuwe brandstof”, zegt de directeur. Maar het kost volgens hem nog jaren onderzoek om deze vorm van energiewinning rendabel te maken en een infrastructuur op te bouwen waardoor deze duurzame energiedragers fossiele energiebronnen zoals olie en gas kunnen vervangen.
Lees verder op refdag.nlDe Russische boycot van voedsel uit de Europese Unie zet mogelijk 10.000 banen op de tocht in NEDERLAND.
Lees verder op nu.nlHet NEDERLANDse Fugro gaat op zoek naar het wrak van MH370, de Maleisische vlucht die ergens ten westen van Australië in zee is verdwenen. Die keuze is niet toevallig. NEDERLANDse bedrijven hebben een naam hoog te houden als het gaat bergingswerkzaamheden en zoektochten op zee. Vijf voorbeelden.
Lees verder op z24.nlBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl