Langzaam maar zeker groeit de kritiek op het WERELDwijde monetaire beleid. Eindelijk.
Langzaam maar zeker groeit de kritiek op het WERELDwijde monetaire beleid. Eindelijk.
'Ik verbaas me er al jarenlang over dat er niet veel meer kritiek komt', zegt BNR-macro-econoom Kees de Kort.
Al sinds de crisis van 2008 zijn de fiscale en monetaire autoriteiten bezig om de economie te stimuleren. De Kort: 'In eerste instantie met groot succes, want we komen uit die recessie en er ontstaat weer wat groei. Maar de laatste jaren blijven we steunen, blijven we dingen doen, maar de resultaten zijn heel beperkt.'
Lees verder op BNR.nlChina is momenteel bron van onderhuidse economische en politieke spanningen. Het land zit gevangen in een beleid dat eerder is ingezet en lijkt hier op vast te lopen. Toch kent dit beleid maar één weg; voorwaarts. De rekening zal echter met de gehele WERELD worden gedeeld.
China’s meest voorname exportproduct is geen staal, elektronica, textiel of speelgoed – het is deflatie.
Lees verder op SlimBeleggen.netIk verwachtte het al een paar jaar. In 2015 is de WERELDwijde winning van steenkool afgenomen met 4% t.o.v. 2014.
Ik verwachtte het al een paar jaar. In 2015 is de WERELDwijde winning van steenkool afgenomen met 4% t.o.v. 2014.
In de grafiek hieronder heb ik de gegevens uit de Statistical Review of World Energy editie 2016 betreffende de mondiale steenkoolproduktie uitgezet. De daling in 2015 is opvallend.
Uit voorlopige cijfers over de eerste maanden van 2016 blijkt de steenkoolproduktie dit jaar nog verder af te nemen. We kunnen heel voorzichtig stellen dat peakcoal, het moment waarop de maximale mondiale steenkoolproduktie wordt bereikt in 2014 is gepasseerd.
Lees verder op CassandraclubOorlogsgeweld heeft de WERELD het afgelopen jaar 11,5 biljoen euro gekost. Dat is ongeveer 13 procent van het bruto binnenlands product van heel de WERELD.
Oorlogsgeweld heeft de WERELD het afgelopen jaar 11,5 biljoen euro gekost. Dat is ongeveer 13 procent van het bruto binnenlands product van heel de WERELD.
Dit stelt de in Australië gevestigde denktank Instituut voor Economie en Vrede (IEP) in de jaarlijkse Vredesindex (Global Peace Index).
De denktank constateert in de conclusies over het afgelopen jaar dat de toestand in landen waar al gewelddadige conflicten woedden, alleen maar erger wordt en dat in de relatief vreedzame rijke landen de toestand steeds beter wordt. Ook met betrekking tot vrede en veiligheid wordt de ongelijkheid steeds groter, stelt de denktank.
Lees verder op nu.nl‘Cash is King’ is een oud gezegde, maar de Koning heeft zijn macht verloren. De maatschappij evolueert steeds meer naar een cashloze maatschappij, ook zonder druk van overheden en centrale banken. Maar de toekomst zonder cash roept meer vragen op dan het antwoorden biedt.
In een WERELD zonder cash geld hebben de beleidsmakers de financiële touwtjes in handen en wordt de maatschappij nog meer een slaaf van ‘tijdelijke’ maatregelen. Anderzijds werkt het ook het gebruiksgemak in de hand en zorgen we zelf voor de (r)evolutie.
Lees verder op SlimBeleggen.netBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl