Kogel is door de kerk. Deflatie in EUROpa is begin 2015 een vaststaand feit. Zelfs de statistiekenbureaus kunnen het niet meer ontkennen. Met de huidige kelderende olieprijzen. kan daar geen mutatie van de weging meer tegenop. De definitie ‘deflatie’ wordt overigens angstvallig vermeden door de MSM.
Kogel is door de kerk. Deflatie in EUROpa is begin 2015 een vaststaand feit. Zelfs de statistiekenbureaus kunnen het niet meer ontkennen. Met de huidige kelderende olieprijzen. kan daar geen mutatie van de weging meer tegenop. De definitie ‘deflatie’ wordt overigens angstvallig vermeden door de MSM.
In de kranten en de drukbezochte nieuwswebsites wordt de huidige economische situatie liever aangeduid als ‘negatieve inflatie’ of zelfs ‘goede deflatie‘ (zoals een ABN Amro bankier het noemt). Deflatie vinden de machthebbers, bankiers en politici een vies woord. Waardevermeerdering van geld. De prijzen dalen. Hebben ze liever niet.
Lees verder op Biflatie.nlTijd om een boekje onder de aandacht te brengen. Erik Mecking en Elmer Hoogervorst schreven ‘Deflatie in aantocht’. Het boek is al een tijdje geleden geschreven, maar anno 2015 zeer actueel, want deflatie in de EUROzone. Ze waren vorige week te gast bij BNR en spraken daar over deflatie, de huidige economische ontwikkelingen en natuurlijk de huizenprijzen. Volgens Erik en Elmer kunnen de Nederlandse huizenprijzen vanaf de top van 2008 halveren en staat er een economische winter voor de deur.
Lees verder op Biflatie.nlisschien zal u ook even op Google Maps moeten zoeken waar Moldavië nu weer ligt. De ministaat ligt geklemd tussen Roemenië en Oekraïne. Volgens analisten van het gerespecteerde politieke consultancy-bureau Eurasia Group zou net dit kleine land wel eens volgend jaar het brandpunt internationale conflicten kunnen worden.
isschien zal u ook even op Google Maps moeten zoeken waar Moldavië nu weer ligt. De ministaat ligt geklemd tussen Roemenië en Oekraïne. Volgens analisten van het gerespecteerde politieke consultancy-bureau Eurasia Group zou net dit kleine land wel eens volgend jaar het brandpunt internationale conflicten kunnen worden.
De gewezen Sovjet-republiek Moldavië koos in december vorig jaar een pro-EUROpese regering. Daarmee volgde het land het voorbeeld van grote buur Oekraïne, met alle risico's die daaraan verbonden zijn. De Cliff Kupchan, gewezen Amerikaans diplomaat en voorzitter van de Eurasia Group, sprak recent in Moskou met een aantal leidende politici. Die vertelden hem dat Rusland niet zal aarzelen om Moldavië te destabiliseren indien het land verder gaat op het pad van de integratie in de EUROpese Unie en de Navo.
Lees verder op Express.beEen van de belangrijkste redenen waarom veel beleggers een hekel hebben aan goud is dat het geen rendement uitkeert. Daarin heeft het edelmetaal vanaf nu gezelschap: Duitse 5-jaars staatsobligaties zijn vrijdag voor de eerste keer ooit, gedaald naar een rente van 0 procent.
Duitse staatsschulden zijn natuurlijk geprijsd in EURO’s. En nu de kans op een kwantitatief verruimingsprogramma van de EUROpese Centrale Bank steeds groter lijkt, kan de EURO best nog wel een stuk in waarde dalen.
Goud heeft zich ondertussen prima staande gehouden in het laatste kwartaal van 2014. Het gele edelmetaal is ook 2015 goed van start gegaan en staat inmiddels boven de 1210 dollar per ounce.
Lees verder op SlimBeleggen.netDe EUROpese Commissie heeft de cijfers gepubliceerd die het bruto binnenlands product van de verschillende EUROpese landen weergeven en wat blijkt? Frankrijk moet zijn vijfde plaats afstaan aan Groot-Brittannië, schrijft Le Figaro. De eerste vier plaatsen worden ingenomen door de VS, China, Japan en Duitsland.
Lees verder op Express.beBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl