Dit voorjaar worden nieuwe stresstests uitgevoerd bij de EUROpese banken. Dat heeft de EUROpese Bankenautoriteit (EBA) vandaag meegedeeld. De resultaten worden eind oktober verwacht.
Lees verder op HLN.beIn Argentinië is de goudprijs in de maand januari met 28% gestegen, terwijl de stijging in EURO’s beperkt bleef tot ongeveer 5%. Dit grote verschil is het gevolg van een devaluatie van de Argentijnse peso. De devaluatie is vervelend voor de spaarders, want die zagen opeens een deel van hun koopkracht verdampen. De winst is voor de schuldenaren, omdat hun nominale schuldenlast is evenredig kleiner geworden door de waardedaling van de munt.
Lees verder opToen Spanje in oktober vorig jaar, na 9 kwartalen van onafgebroken economische rampspoed, opnieuw met de economische groei aanknoopte, dook voor het eerst de vergelijking met China op.
De loonkosten in Spanje liggen nu lager dan de Duitse en een pak lager dan die van concurrerende landen als Frankrijk en Italië. Als gevolg daarvan investeerden autoproducenten vorig jaar ruim 1.500 miljoen EURO in de productie van nieuwe modellen in Spanje, bleek uit cijfers van de Associación Nacional de Fabricantes de Automóviles (Anfac).
Lees verder op Express.beNergens in EUROpa wordt een liter loodvrije benzine zo zwaar belast. Op de tweede plaats eindigt Italië (0,73 EURO per liter) en het Verenigd Koninkrijk (0,70 EURO). Ook de accijns op LPG is met 18 cent per liter nergens zo hoog als in Nederland.
Lees verder op z24.nlSaxo Bank chief economist Steen Jakobsen geeft EUROpa 50 % kans op deflatie en de Verenigde Staten 25 % kans. Mike Shedlock ziet de kans op deflatie in EUROpa en de Verenigde Staten op 100 %, met EUROpa eerst. Hij haalt daar enkele zeer goede redenen voor aan:
Lees verder op Beurs.comBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl