Groot-Brittannië had een van de beste mogelijke deals in EUROpa als lid van de EUROpese Unie maar niet van de EUROzone en met nog andere voordelige overeenkomsten. En toch besloten de Britten om de vriendschap vaarwel te zeggen. Waarom?
De vluchtelingencrisis heeft een grote rol gespeeld in de Brexit. Het toonde aan hoe krampachtig de EUROpese leiders te werk zijn gegaan. Het gebrek aan controle en de paniek beroerde heel EUROpa en effende het pad voor vele anti-EUROpese politieke partijen. Nu dat het eindelijk bewezen is dat je het EUROpese project kan verlaten, zit het spel op de wagen.
Lees verder op SlimBeleggen.netDe EUROpese Commissie zal Spanje en Portugal alsnog straffen voor hun overtreding van de EUROpese begrotingsregels, nu het Britse referendum en de Spaanse verkiezingen achter de rug zijn.
Dat zeggen bronnen in Brussel tegenover het Financieele Dagblad. Volgens de krant zal de beslissing volgende week worden genomen.
Lees verder op nu.nlDe beslissing van het Verenigd Koninkrijk om uit de EUROpese Unie te stappen vergroot de onzekerheid over de wereldeconomie - net op het moment dat de groei in China vertraagt. Dat heeft de Chinese premier Li Keqiang gezegd.
Lees verder op HLN.beHet Britse pond sterling beweegt op het laagste niveau in 31 jaar in de nasleep van de uitkomst van het referendum over de Brexit.
Het Britse pond sterling beweegt op het laagste niveau in 31 jaar in de nasleep van de uitkomst van het referendum over de Brexit.
De Britse munt verloor ruim 3 procent tegenover de Amerikaanse dollar. Voor 1 pond moet op maandagochtend 1,32 dollar worden neergelegd. Ook ten opzichte van de EURO ging het pond met anderhalf procent onderuit.
De goudprijs loopt verder op, wat erop wijst dat beleggers nog steeds veilige havens zoeken.
Lees verder op nu.nlDe waarde van het Britse pond zakte maandagochtend verder weg tot iets meer dan $1,32, het laagste niveau in meer dan dertig jaar tijd. De waarde van de munt staat onder druk vanwege de Brexit, het vertrek van Groot-Brittannië uit de EUROpese Unie. Beleggers verwachten dat dit negatief zal uitpakken voor de Britse economie en dat het de deur zal openzetten naar meer monetaire verruiming door de Bank of England.
Lees verder op MarketupdateBedankt voor je aanmelding.
Vanaf heden ontvang je dagelijks de meest opmerkelijke headlines van de dag.
Je kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl
Goudportal.nl is in 2009 opgericht door Richard de Feber om de andere kant van het economische nieuws te belichten. Veel van het nieuws omtrent de economie en de crisis dat wordt gepubliceerd door de gevestigde media is totaal niet gebaseerd op de huidige werkelijkheid. Mensen beginnen wakker te worden uit de droom dat de economie altijd maar door kan groeien. De gemiddelde burger wordt steeds slimmer en gaat zelf op onderzoek uit.
Goudportal.nl heeft een unieke samenstelling van nieuws voor u geselecteerd, zodat u altijd op de hoogte bent van wat er speelt in de wereld. Op Goudportal.nl staan dagelijks nieuwe headlines over de economie, goud, cryptocurrencies en nog tal van andere onderwerpen. U kunt zelf bepalen welke onderwerpen u als nieuws wenst te zien op Goudportal.nl. U kunt de rubrieken zelf in of uitschakelen en zo het nieuws te personaliseren.
Heeft u zelf interessant nieuws dat u wilt delen? Tip de redactie en stuur een e-mail naar [email protected].
Bedankt voor uw bericht. Wij gaan er zo snel mogelijk mee aan de slag! U kunt het venster nu sluiten.
Goudportal.nl